Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata terminowa BIZ Bank

News Opublikowano: 06-10-2016
lokata bankowa

Lokaty to produkty powstałe z myślą o oszczędzających traktujących priorytetowo bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Mimo mało atrakcyjnego oprocentowania, Polacy konsekwentnie korzystają z tego typu produktów inwestycyjnych. Przyjrzymy się bliżej we wrześniu 2016 Lokacie Spinającej BIZ Banku – czy warto deponować na niej swoje oszczędności?

Lokata Spinająca BIZ Bank – podstawowe informacje

Na początek podkreślmy, że oferowane oprocentowanie lokaty BIZ Banku nie należy do najwyższych. Proponowane 1,75% (stałe oprocentowanie) w skali roku to mało zachęcająca stawka. Odnośnie pozostałych parametrów depozytu, klient musi zasilić lokatę kwotą minimum 1000 złotych, co jest dosyć standardowym wymogiem. Rachunek prowadzony jest tylko w złotówkach.

Plusem oferty jest duży wybór okresu trwania lokaty: 7, 14 dni lub 1, 2, 3, 4, 6, 9 miesięcy, rok oraz dwa lata. Warto podkreślić, że najwyższe oprocentowanie (1,75%) dotyczy tylko rocznego i dwuletniego wariantu lokaty bankowej. W pozostałych przypadkach oszczędzający mogą liczyć na 1,30 lub 1,50% w skali roku.

BIZ Bank oferuje opcję automatycznego odnawiania lokaty. Jednak jest to mało opłacalne, bo bez względu na termin lokaty przy jej odnowieniu instytucja oferuje oszczędzającym oprocentowanie na poziomie zaledwie 1,00%.

Czy warto ulokować swoje oszczędności na tej lokacie? Naszym zdaniem nie bardzo, bez problemu znajdziemy lepiej oprocentowane depozyty. Na koniec warto przypomnieć, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny dba o bezpieczeństwo zdeponowanego kapitału.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *