Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata strukturyzowana Idea Bank od 10 000 zł

News Opublikowano: 30-12-2016

Idea Bank to instytucja finansowa, która zyskała wielu klientów dzięki wyjątkowo rozbudowanej ofercie produktów oszczędniościowo-inwestycyjnych o całkiem atrakcyjnym oprocentowaniu. Pod koniec 2016 roku bank postanowił zaskoczyć nową lokatą strukturyzowaną Idea Kids III, na której możemy zyskać nawet 4,00%. Przyjrzyjmy się z bliska tej ofercie.

Lokata strukturyzowana Idea Bank – to musisz wiedzieć

Jak przedstawiają się podstawowe parametry lokaty strukturyzowanej Idea Kids III? Sama nazwa lokaty wynika z tego, że ekspozycja na akcje dotyczy spółek związanych z branżą dziecięcą np. Danone S.A., Nestle S.A. Okres lokacyjny wynosi 30 miesięcy. Plusem oferty jest korzystne oprocentowanie wynoszące do 4,00%. Jednak zainteresowani muszą ulokować minimum 10 000 złotych oszczędności, aby móc skorzystać z tych profitów.

Do grona subskrybentów lokaty strukturyzowanej może dołączyć każdy klient, który ukończył 18 lat i nie przekroczył 71 roku życia. Warto podkreślić, że w dniu otwarcia Idea Kids III, bank będzie pobierał od subskrybentów opłatę administracyjną o wartości 4,0% – 6,0% kwoty lokaty strukturyzowanej.

Pamiętajmy, że lokując środki pieniężne na tej lokacie strukturyzowanej zamrozimy je na najbliższe 2,5 roku, dlatego jeśli planujemy wcześniej większe wydatki wstrzymajmy się ze skorzystaniem z tej oferty lub rozglądnijmy się za tradycyjnymi lokatami bankowymi z krótszym okresem lokacyjnym. Jeśli natomiast mamy spore oszczędności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać subskrybentem lokaty Idea Kids III.

Okres lokacyjny startuje 5 stycznia 2017, natomiast sama subskrypcja lokaty potrwa do 31 grudnia bieżącego roku, nie pozostało już więc zbyt wiele czasu na dołączenie do propozycji Idea Bank.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *