Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata na Nowe Środki – niższe oprocentowanie

News Opublikowano: 29-08-2016
parasol

Szczególnie w ostatnich kilku tygodniach miłośnicy lokat nie mają w ogóle powodów do radości i zadowolenia. Banki jeden po drugim obniżają oprocentowanie swoich depozytów. Podobnie postąpił i Getin Bank. W sierpniu 2016 roku Lokata na Nowe Środki pozwoli oszczędzającym na znacznie mniejszy zysk. Jaki? Szczegóły w dalszej części wpisu.

Mniejszy zysk z lokaty Getin Bank

Lokata na Nowe Środki to produkt bardzo dobrze znany deponentom, obecnie posiada on niższe oprocentowanie na poziomie 2,40%, to mniej o 0,20% w porównaniu z tą samą ofertą, która była dostępna jeszcze kilka tygodni temu. Getin Bank podobnie jak inne instytucje nie rozpieszcza swoich klientów, ze względu an trudną sytuację rynkową.

Skoro oprocentowanie depozytu nie jest zbyt korzystne, jakie są plusy tej oferty? Za zaletę możemy uznać niski próg wpłaty, wystarczy naprawdę niewielka kwota oszczędności, by móc zdeponować swoje środki (na 4 miesiące), bo tylko 500 złotych, co sprawia, że lokatę mogą otworzyć również Ci mniej zamożni klienci.

Maksymalny próg wpłaty kapitału również jest zadowalający – 200 000 złotych. Zaletą lokaty jest także brak konieczności korzystania z innym produktów banku, jak na przykład zakładania ROR-u. Wracając do minusów, depozyt jest adresowany wyłącznie do tych osób, które nie mają obecnie żadnych produktów w Getin Banku (np. innej lokaty, rachunku osobistego, czy kredytu) – tylko nowi klienci mogą skorzystać z tej oferty.

Mimo że warunki Lokaty na Nowe Środki uległy nieco pogorszeniu i tak plasuje się ona w pierwszej piątce „najkorzystniejszych”(choć tak naprawdę trudno mówić o prawdziwych korzyściach przy tak symbolicznym oprocentowaniu) lokat dostępnych aktualnie na rynku.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *