Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata na 22 dni w Toyota Banku

News Opublikowano: 16-08-2016
oszczedzanie

Jak doskonale wiemy, oprocentowanie lokat bankowych jest obecnie na dramatycznie niskim poziomie. Warto jednak na bieżąco obserwować rynek depozytów. Wszyscy oszczędzający, którzy są zainteresowani krótkoterminowymi lokatami, powinni przeczytać ten wpis do końca. Zobaczmy, co ma do zaoferowania w sierpniu 2016 Toyota Bank?

Krótkoterminowa lokata w Toytota Banku – warunki

Wszyscy deponenci, którzy są zainteresowani zamrożeniem swoich oszczędności na bardzo krótki okres, powinny przeanalizować propozycję Toyota Bank. Instytucja posiada w swojej ofercie lokatę na 22 dni, której maksymalny próg wpłaty wynosi 110 000 złotych. Jeden klient może założyć aż pięć rachunków, jednak ich łączna wartość nie może przekroczyć wspomnianej kwoty. Plusem oferty jest krótki czas oczekiwania na osiągnięty zysk, minusem oprocentowanie na poziomie 0,90%.

Jak założyć krótkoterminową lokatę w Toyota Banku? Instytucja oferuje oszczędzającym kilka opcji do wyboru. Możemy złożyć elektroniczny wniosek lub zadzwonić na infolinię banku. Pamiętajmy, że w przypadku przedterminowego zerwania lokaty, tracimy wszystkie wypracowane odsetki. Bank nie umożliwia również klientom częściowej wypłaty środków w trakcie trwania okresu lokacyjnego.

Czy warto zdeponować kapitał na tej lokacie? 0,90% to naprawdę bardzo mało, nawet przy zdeponowaniu maksymalnej wartości kapitału – zysk będzie symboliczny. Z drugiej strony, jeśli nie możemy zamrozić oszczędności na dłużej – lepsze 0,90% niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *