Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata HAPPY Plus – tylko 3,00%

News Opublikowano: 23-09-2016
lokata

Idea Bank to instytucja, która słynie z ofert jednych z najlepiej oprocentowanych lokat bankowych. Lokata Happy to depozyt, który bije rekordy popularności i zwycięża w niemal wszystkich rankingach. Podobnie wygląda sytuacja z Lokatą Happy Plus, jednak warunki tego depozytu uległy pewnej zmianie. Na co możemy liczyć we wrześniu 2016 roku? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Niższe oprocentowanie Lokaty Happy Plus

Na początek przypomnijmy podstawowe parametry oferty. Lokata Happy Plus to propozycja skierowana tylko i wyłącznie do nowych klientów banku, co znacznie ogranicza potencjalne grono beneficjentów. Jest to lokata krótkoterminowa, zakładana na 3 miesiące.

Możemy zdeponować na rachunku od 10 000 do nawet 100 000 złotych. Istnieje możliwość założenia lokaty online. Ponadto Idea Bank nie wymaga od nas zakładania żadnych dodatkowych produktów.

Jeszcze kilka miesięcy temu oprocentowanie tego produktu wynosiło 3,25%, obecnie oszczędzający mogą liczyć tylko na 3,00%. Idea Bank „solidarnie” z innymi instytucjami postanowił sukcesywnie obniżać oprocentowanie swoich lokat, co z pewnością nie ucieszy wielu fanów tych produktów.

Jak przewidują eksperci, to nie koniec zmian na gorsze, bardzo prawdopodobne, że banki jeszcze przez długi czas będą regularnie obcinać oprocentowanie lokat. Nie pozostaje nam nic innego, jak się z tym pogodzić, lub zainteresować inwestowaniem w innego rodzaju produkty.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *