Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata długoterminowa – BOŚ Bank

News Opublikowano: 23-09-2016
inwestowanie

BOŚ Bank to instytucja, która ostatnimi czasy bardzo poszerzyła swoją ofertę produktów depozytowych. Klienci zainteresowani deponowaniem swoich oszczędności w tej instytucji mają w 2016 roku o wiele większy wybór, niż jeszcze przed rokiem. Tym razem przyjrzymy się całkiem świeżej propozycji banku – Ekolokacie 5 na 5. Czy warto lokować na niej środki?

Lokata progresywna BOŚ Bank – podstawowe informacje

Ekolokata 5 na 5 to długoterminowy produkt, zakładana jest przez klienta na okres 5 lat (to prawdopodobnie obecnie najdłuższa długoterminowa lokata bankowa dostępna na rynku depozytów). To lokata progresywna, co znaczy, że jej oprocentowanie rośnie z okresu na okres. W tym przypadku w ciągu pierwszych 12 miesięcy możemy liczyć na 1,50%, w ciągu kolejnych 12 miesięcy – 1,70%, po 3 latach – 2,00%, po 4 latach – 4,00%, a po upływie 5 lat – 5,00%. Natomiast średnie oprocentowanie depozytu wynosi 2,84% w skali roku.

Ile środków możemy zdeponować na tej długoterminowej lokacie? Minimalny próg wpłaty wynosi 1000 złotych, w regulaminie Getin Banku nie ma noty odnośnie maksymalnego limitu wpłaty, co jest dużym plusem, szczególnie dla bardziej zamożnych klientów. Kto może założyć Ekolokatę 5 na 5? Oferta jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

60-miesięczna lokata w BOŚ Banku to oferta godna dla rozpatrzenia przez klientów, którzy mogą się pozwolić na zamrożenie oszczędności na tak długi czas. Jeśli zdecydujemy się zerwać depozyt przed zakończeniem 5-letniego okresu lokacyjnego, odsetki zostaną dopisane tylko za każdy pełny rok trwania lokaty.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *