Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Link4 zamierza rozpocząć śledzenie klientów

Opublikowano: 18-09-2015 monitoring, śledzenie

Pierwszą w branży ubezpieczeniowej firmą, która zamierza rozpocząć zdalne obserwowanie jazdy swoich klientów jest Link4. Okazuje się, że najlepsi kierowcy staną przed szansą na wykupienie najtańszych polis ubezpieczeniowych. O nowych rozwiązaniach, na które zdecydował się ubezpieczyciel Link4 poinformował całkiem niedawno „Puls Biznesu”.

Firma nastawia się na innowacyjność

Przypomnijmy, iż w 2014 roku firma ubezpieczeniowa Link4 została kupiona przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Już wówczas prezes PZU Andrzej Klesyk zapowiadał, że firma, której dokonano zakupu będzie ukierunkowana na nowoczesność. Pierwszą nowością w ofercie firmy ubezpieczeniowej Link4 jest śledzenie jazdy klientów, które może okazać się świetnym pomysłem, który ma szansę przyjąć się na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Najlepiej i najbezpieczniej jeżdżący klienci będą mogli liczyć na nagrody w postaci zniżek, które będą obowiązywały podczas zakupu kolejnej polisy.

Link4 sprawdzi system w dużych flotach

Ubezpieczenia tego typu mogą zdać egzamin przede wszystkim w dużych przedsiębiorstwach, które posiadają dość rozbudowaną flotę służbowych aut. Sprawdzenie systemu na tej grupie klientów wydaje się najbardziej logicznym posunięciem. Ubezpieczyciel niewątpliwie zyska wówczas sporą wiedzę na temat tego, w jaki sposób klienci przyjmą te innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku. Link4 w swoim projekcie śledzenia kierowców chce wziąć także pod uwagę młodych kierowców, a także tych, którzy korzystają z samochodu osobowego „od święta”.

W jaki sposób klienci będą śledzeni?

Okazuje się, że Link4 dokonał już wyboru dwóch zewnętrznych firm, które będą odpowiedzialne za dostarczenie zaawansowanych rozwiązań mobilnych, które będą odpowiedzialne za monitorowanie ruchu pojazdu z pomocą smartfona. Z kolei drugie z rozwiązań będzie pełniło rolę czarnej skrzynki w samochodzie klienta. Dzięki temu Link4 nie będzie musiał martwić się zarówno urządzeniami do śledzenia samochodów, a także oprogramowaniem, które będzie niezbędne do ich obsługi. Obecnie projekt jest na etapie pilotażowym. Ubezpieczyciel prognozuje, iż usługa powinna ruszyć w okolicach trzeciego kwartału 2015 roku.

Czy pomysł Link4 się przyjmie i zmniejszy liczbę wypadków?

Pomysł Link4 jest niewątpliwie wart uwagi, a przedstawiciele tej firmy ubezpieczeniowej potwierdzili, iż nie będzie ona brała pod lupę przestrzegania przepisów. Firma priorytetowo chce potraktować punktowanie bezpiecznej jazdy, na której powinni skupić się wszyscy kierowcy. Rozwiązanie zaproponowane przez Link4 może doprowadzić do zmniejszenia liczby wypadków, co leży zarówno w interesie kierowców, jak i ubezpieczyciela. Warto podkreślić, iż każdy klient będzie musiał indywidualnie wyrazić zgodę na zamontowanie w jego samochodzie czarnej skrzynki, która pozwoli na śledzenie pojazdu i monitorowanie np. jego prędkości. Telematyka, która ma ułatwić ocenę umiejętności kierowców to niewątpliwie przyszłość w branży ubezpieczeń komunikacyjnych.

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *