Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lekki wzrost oprocentowania lokat

News Opublikowano: 11-09-2016

Tegoroczne wakacje nie były dobrym okresem dla miłośników lokat. W lipcu oprocentowanie depozytów sięgnęło historycznie niskiego poziomu, ku zmartwieniu niejednego oszczędzającego. Jednak jak czytamy we wrześniu 2016 na portalu Expander, najgorszy czas minął i zauważalny jest nieznaczny wzrost oprocentowania tych produktów bankowych.

Lokaty bankowe odbijają się od dna

Jak wiadomo najlepiej oprocentowane są krótkoterminowe lokaty, niektóre promocyjne oferty sięgają nawet 4,00% (na przykład popularna Lokata HAPPY Idea Bank), co nie zmienia faktu, że zdecydowana większość banków nie rozpieszcza deponentów. W ciągu ostatnich 7 miesięcy tendencja spadkowa oprocentowania lokat była szczególnie zauważalna.

Jednak prawdopodobnie to koniec złej passy i „nadeszły dobrego początki”. Jak wynika z analiz specjalistów, średnie oprocentowanie depozytów wzrosło o 0,16%, co prawda niewiele, ale uznajmy to za dobry znak. Najbardziej zadowoleni powinni być klienci zakładający depozyty na okres kwartału lub dwóch, w tej grupie wzrost oprocentowania wyniósł niemal 0,30%, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Jeśli tendencja wzrostowa oprocentowania lokat bankowych nabierze dynamiki, bardzo możliwe, że klienci znów będą chętnie lokowali zaoszczędzony kapitał w tego typu produktach. Nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować, co przyniosą kolejne miesiące.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *