Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyty i seniorzy – nowy raport

News Opublikowano: 09-02-2017
senior

Kredyty pomagają w realizacji konsumpcyjnych celów nie tylko młodym klientom banków, ale i tym znacznie starszym. Jak wynika z raportu firmy BEST S.A.opublikowanego w styczniu 2017 roku, seniorzy coraz częściej korzystają z produktów zadłużeniowych – na co przeznaczają otrzymane środki i jak radzą sobie ze spłatą zobowiązań? Szczegóły w dalszej części wpisu.

Im starszy kredytobiorca tym bardziej rzetelny

Mimo, iż zadłużenie osób w wieku emerytalnym przekroczyło w 2016 roku 3 miliardy złotych (40% więcej niż w 2015 roku!), to właśnie tzw. seniorzy są najbardziej sumiennymi kredytobiorcami i w większości regulują swoje długi na czas (ku zadowoleniu kredytodawców).

Jak wynika z badań, firmy windykacyjne stosunkowo rzadko odwiedzają emerytów, gdyż ci kierowani wysokim poczuciem obowiązku wpłacają należne bankowi kwoty zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Na co starsi ludzie przeznaczają pożyczone pieniądze? Na bieżące sprawy -€“ rachunki, leki, pomoc finansową dla rodziny, a wszystko to wynik niskich świadczeń emerytalnych, które niejednokrotnie nie wystarczają na godne życie.

Już za kilkanaście miesięcy przekonamy się jak seniorzy radzili sobie z kredytami i pożyczkami w trwającym 2017 roku.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *