Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyty hipoteczne dostępne przez Internet

Opublikowano: 27-02-2017

Kable oplotły już niemal cały świat, nic więc dziwnego, że nowoczesna technologia staje się dostępna w każdym miejscu na ziemi. Ma ona ułatwiać codzienne funkcjonowanie ludzi. Wszystko to sprawia, że również w bankowości następują zmiany. Znikają placówki stacjonarne na rzecz tych dostępnych tylko przez Internet. A obecnie będziemy mogli otrzymać kredyt hipoteczny przez Internet?

Bankowość internetowa rośnie w siłę i ma pomagać ludziom w ich życiu codziennym. Dostęp do finansów ma być dostępny „od ręki” w każdym miejscu na ziemi. Oczywiście banki mają w tym swój interes, jakim jest pozyskanie jak największej liczby klientów. Co więcej, jeżeli wszystko pójdzie dobrze już od 15 marca 2017 roku wniosek o rozliczenie rocznego PIT będzie można złożyć przez bankowość internetową w kilku placówkach finansowych (PKO BP będzie jedną z pierwszych takich instytucji). Wszystko zależy wyłącznie od tego, czy ustawa wejdzie w życie.

A to nie koniec nowości. ING Bank Śląski zapowiedział, że będzie sprzedawał hipoteki przez Internet.

Kredyty hipoteczne przez Internet

ING Bank Śląski jest pierwszym bankiem, który będzie sprzedawał hipoteki przez Internet. Dotychczas w kilku placówkach finansowych mogliśmy spotkać wyłącznie kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, które można było kupić bez wychodzenia z domu. Teraz z kolei banki idą o krok dalej i oferują również kredyty hipoteczne. Cały proces będzie wyglądał tak, że bez wychodzenia z domu, wszelkie formalności i dokumenty klienci będą wysyłać całkowicie online, konsultując się z konsultantem wyłącznie telefoniczne, e-mailowo lub przez czat. Do placówki stacjonarnej będzie trzeba się udać wyłącznie po to, aby podpisać umowę kredytową. ING Bank Śląski zapewnia, że będzie akceptował także wszelkie akty notarialne i dokumenty urzędowe, które klienci prześlą do niego drogą elektroniczną. Pierwsze wnioski zostały już złożone, jednak na efekty przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, niemniej jednak już teraz można powiedzieć, że szykuje nam się kolejna rewolucja w bankowości.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *