Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt studencki – na nowych zasadach?

News Opublikowano: 01-08-2016
nauka

Mimo, iż dzienne studia na uczelniach państwowych są w Polsce całkowicie bezpłatne, samo studiowanie wiąże się zwykle z wyprowadzką do innego miasta i tym samym sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego względu wielu studentów decyduje się na skorzystanie z opcji kredytu studenckiego. W lipcu 2016 roku na wielu finansowych portalach pojawiła się informacja, że od nowego roku akademickiego żaków starających się o wsparcie finansowe w bankach czeka kilka zmian-jakich?

Kredyty studenckie – pozytywne zmiany dla żaków

Na jakie zmiany muszą przygotować się młodzi ludzie zainteresowani kredytem studenckim? Do tej pory o tego typu kredyt mogły starać się tylko te osoby, które już posiadają status studenta danej uczelni. Natomiast od teraz o środki finansowe na studia będą mogły wnioskować również te osoby, które nie rozpoczęły jeszcze nauki, ale posiadają dowód przyjęcia na studia od wybranej uczelni. To duże udogodnienie dla wielu przyszłych żaków z mniej zasobnym portfelem.

Inne zmiany, to terminy ubiegania się o kredyt studencki, każdy zainteresowany zastrzykiem dodatkowej gotówki od banku może wnioskować między 15 sierpnia a 20 października. Wcześniej wnioski można było składać dopiero od 1 października, czyli wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

To nie koniec zmian. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego umożliwi żakom większy wybór rat kredytu, od października 2016 studenci będą mogli zdecydować się na comiesięczną ratę o wartości 400, 600, 800 lub 1000 złotych. Ponadto nawet w trakcie trwania umowy kredytowej, student będzie miał możliwość zmiany wysokości wybranej raty.

Jak widać, żaków starających się o kredyty na czas nauki naprawdę czekają zmiany na lepsze.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *