Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt na leczenie zębów to standard

News Opublikowano: 31-10-2016

Wizyta u dentysty to jeden z najczęstszych powodów zaciągania kredytów, tym bardziej, że powodem unikania wizyt u stomatologa jest właśnie najczęściej brak pieniędzy, jak deklaruje 90 proc. Polaków. Spośród tych, którzy się leczą, co czwarty płaci za usługę kartą, a co dziesiąty bierze na ten cel kredyt.

Zamiast rezygnować z wizyt, coraz więcej Polaków zadłuża się w banku, firmie pożyczkowej albo bezpośrednio w klinice, płacąc za leczenie zębów kartą kredytową lub zaciągając kredyt gotówkowy – podaje „Gazeta Wyborcza”. Dla wielu osób jest to jedyna możliwość uratowania zębów i zadbania o swój piękny uśmiech. Długie kolejki do przychodni zachęcają więc ludzi do zaciągania kredytów, aby jak najszybciej wyleczyć ubytki. Dentyści przewidują, że blisko 40 proc. osób wybierających prywatne leczenie ortodontyczne, implantologiczne czy protetyczne finansuje je z kredytów.

Wizyta u dentysty i założenie jednej plomby to wydatek rzędu 100-180 zł. Za aparat ortodontyczny z kolei zapłacimy od 1,5-3,5 tys., a za protezę 1,5-2,5 tys. Leczenie kanałowe kosztuje 300-500 zł. Najdroższa jest implantologia. Za pojedynczy implant zapłacimy od 3 tys. zł, a całe leczenie to koszt nawet 80 tys. zł. Nic więc dziwnego, że Polacy muszą poszukiwać innych źródeł finansowania leczenia, aniżeli miesięczna pensja. Zdrowe zęby stały się takim samym celem do osiągnięcia jak nowy samochód, własne mieszkanie czy wyjazd na wakacje. To skłania mniej zamożnych Polaków do sięgania po dodatkowe źródła finansowania. I tu pojawiają się kredyty- podaje Gazeta Wyborcza.

Kredyt gotówkowy jest najłatwiej uzyskać. Polacy zaciągają go z różnych powodów. Ograniczona liczba zaświadczeń, oraz stosunkowo krótki czas oczekiwania na decyzję banku sprzyja jego zaciąganiu. Mimo więc, że ceny usług dentystycznych odstraszają Polaków, wielu i tak decyduje się na wzięcie kredytu, aby móc pochwalić się pięknych uśmiechem wśród najbliższych. Należy jednak mieć na uwadze, że i tak stawki za leczenie należą w Polsce do najniższych w Europie. Dlatego też na leczenie zębów do Polski chętnie przyjeżdżają obcokrajowcy.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *