Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt hipoteczny PKO BP

Opublikowano: 13-09-2014 PKO BP logo

Jaką ofertę kredytów hipotecznych posiada PKO?

Okres kredytowania sięgający nawet 40 lat, możliwość sfinansowania 100% wartości inwestycji i dostępność kredytów w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” to przynajmniej część zalet, jakimi charakteryzują się kredyty hipoteczne, które zaciągają klienci w PKO Banku Polskim. Szczególnie cenionym produktem jest „Własny Kąt”, czyli oferta kredytu hipotecznego przygotowana przez specjalistów PKO.

Co oferuje kredyt Własny Kąt?

Warunki kredytu hipotecznego Własny Kąt są negocjowalne, bank PKO cieszy się opinią bardzo elastycznego w stosunku do indywidualnych potrzeb klienta. Niewątpliwie w podjęciu decyzji i zaciągnięciu kredytu hipotecznego w tym banku pomaga fakt, iż funkcjonuje on od wielu lat, a więc nie pojawił się na rynku na przestrzeni np. ostatnich miesięcy. O atrakcyjności kredytu Własny Kąt świadczy choćby fakt, iż został on uhonorowany w 2013 roku statuetką Złoty Bankier 2013 podczas piątej edycji konkursu organizowanego przez portal Bankier.pl. Kredyt Własny Kąt pozwala sfinansować 95% wartości nieruchomości, a okres kredytowania w jego przypadku może wynieść nawet 35 lat. Oferta banku uwzględnia także możliwość skorzystania raz w roku z wakacji kredytowych, czyli zawieszenia spłaty jednej raty. Podczas prowadzenia negocjacji z bankiem jesteśmy w stanie wynegocjować karencję w spłacie kapitału, gdy realizujemy inwestycję, a owa może potrwać nawet 3 lata. Klienci wybierający kredyt Własny Kąt mogą kupić działkę, mieszkanie lub wybudować dom. „Własny Kąt” to także możliwość spłaty kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w innych bankach.

Warunki programu Własny Kąt

Kredyt Własny Kąt możemy uzyskać legitymując się satysfakcjonującą zdolnością kredytową, a uzyskane środki możemy spożytkować na wymienione wyżej cele, choć nawet 25% z nich może być spożytkowanych dowolnie, czyli możemy np. kupić nowy samochód lub wyjechać na wakacje. Kredyt dostępny jest wyłącznie w polskiej walucie, a comiesięczne raty mogą przybrać formę rat malejących bądź równych. Udzielenie kredytu Własny Kąt to koszt od 0% do 3,5%, natomiast wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest możliwa przy uwzględnieniu odpowiedniej prowizji – 1,5% od spłacanej kwoty. W programie Własny Kąt Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi obecnie około 3,84%, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z dodatkowych produktów oferowanych przez bank.

Atrakcyjny kredyt hipoteczny MDM

Klienci zainteresowani nabyciem pierwszej w życiu nieruchomości z pewnością wezmą pod uwagę kredytowanie zakupu z udziałem kredytu hipotecznego MDM, który dostępny jest w PKO. Wystarczy spełnić warunki rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, a więc nie być właścicielem żadnej nieruchomości i nie przekroczyć wieku 35 lat, co sprawi, iż nabycie pierwszej w życiu odbędzie się z udziałem państwowego dofinansowania. Na 10-procentową dopłatę mogą liczyć single lub bezdzietne małżeństwa, natomiast 15% dofinansowanie czeka na potencjalnych kredytobiorców, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko. Marża w wypadku kredytu hipotecznego MDM w PKO wynosi 1,73%, natomiast prowizja w promocyjnych ofertach potrafi zostać obniżona do 0%. RRSO jest wyższe niż w innym programie banku – Własny Kąt, bowiem w tym wypadku wynosi 4,813%.

Zapytaj Doradcę o tani kredyt hipoteczny w PKO BP

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *