Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt hipoteczny w Citibank Handlowy

Opublikowano: 18-09-2014 Citi Bank Logo

Porównanie ofert kredytów hipotecznych w wielu bankach to zadanie, które potencjalni kredytobiorcy są w stanie zrealizować w co najmniej kilka tygodni. Jedną z lepszych ofert na rynku posiada między innymi Citibank, który oferuje kredyt hipoteczny pozwalający sfinansować zakup lub remont mieszkania, a także zakup lub budowę domu jednorodzinnego.

Podstawowym zabezpieczeniem każdego kredytu hipotecznego jest wynikająca z nazwy hipoteka, która jest ustanowiona na nieruchomości, której zakup zrealizowaliśmy. Citibank oferuje warunki tj. 1-procentową prowizję za udzielenie kredytu, a także marżę, która rozpoczyna się od 1,04%. Po pozytywnej ocenie naszego wniosku mamy szansę otrzymać środki na realizację naszej inwestycji w przeciągu 14 dni. W przeciwieństwie do wielu innych banków opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego jest bezpłatna. Wybierając kredyt hipoteczny w Citibank możemy liczyć na uzyskanie karty zniżkowej Home Profit, która pozwala oszczędzić na remoncie. Szczegółowa lista partnerów, które honorują zniżki na podstawie okazania tej karty, dostępna jest na www.homeprofit.pl.

Jak starać się o kredyt hipoteczny w Citibanku?

Pierwszym krokiem powinna być wizyta w siedzibie banku lub wypełnienie formularza kontaktowego na stronie Citibank.pl. Po spotkaniu z doradcą kredytowym będziemy mieli jaśniejszy obraz, jak wypadnie nasza zdolność kredytowa w oczach banku. Maksymalnym okresem kredytowym, jaki może zaoferować Citibank jest 35 lat. Bank jest w stanie pokryć koszt 90% wartości nieruchomości, a minimalna kwota kredytu hipotecznego to 80 tysięcy złotych. Odpowiednia zdolność kredytowa pozwala pożyczyć w Citibanku nawet 3 miliony złotych. Warto zaznaczyć, iż w Credit Agricole klienci mają możliwość zaciągnięcia wyłącznie kredytu w złotówkach, a podczas całego okresu spłaty będą towarzyszyć nam równe raty kapitałowo-odsetkowe.

Cel przeznaczenia środków i warunki wobec kredytobiorcy

Wśród możliwości kredytobiorców znajduje się zakup mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, a także mieszkania deweloperskiego w okresie 12 miesięcy od ukończenia budowy. Niejednokrotnie dobrym pomysłem wydaje się także refinansowanie innych kredytów. Kredyt hipoteczny w Citibanku zaciągnąć mogą pełnoletni polscy obywatele, których staż pracy przekracza 1 miesiąc, jeśli posiadają udokumentowane zatrudnienie w okresie ostatnich 12 miesięcy. W pozostałych przypadkach staż dotychczasowej pracy musi wynieść co najmniej 3 miesiące.

Jaki wpłynąć na korzystniejsze warunki kredytu w Citibanku?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Citibanku związane jest ze zmienną stopą procentową, a w związku z tym zmiana stawki WIBOR 3M ma przełożenie na wysokość zmiennej stopy procentowej oraz miesięcznej raty, jaką musimy regulować. Możemy skorzystać z pomysłów na obniżenie marży kredytu hipotecznego w Citibanku. Wystarczy założyć kartę kredytową lub konto osobiste w Citi Handlowym, a także przelewać na nie wynagrodzenie, aby obniżyć marżę o 1%. Innym sposobem jest utrzymywanie odpowiedniej wysokości salda w Citi Handlowym. Marżą może spaść o kolejne 0,1%, gdy skorzystamy z produktów ubezpieczeniowych banku.

Zapytaj Doradcę o tani kredyt hipoteczny w Citibank Handlowy

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *