Kredyt hipoteczny na oświadczenie – czy to możliwe?

Zakup mieszkania lub domu rzadko finansowany jest przez Polaków za gotówkę – zwykle posiłkujemy się kredytem hipotecznym. Potencjalni kredytobiorcy, którzy nie lubią załatwiania wielu formalności zastanawiają się, czy można starać się o kredyt  bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy? Czy banki udzielają w ogóle kredytu hipotecznego na oświadczenie?

Kredyt hipoteczny na oświadczenie

Banki nie patrzą przychylnym okiem na klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny na oświadczenie – dlaczego? Ponieważ brak udokumentowanych dochodów sprawia, że potencjalny kredytobiorca jest mniej wiarygodny dla banku (i tym samym wypłacalny). Brak zaświadczenia może oznaczać dla kredytodawcy, że osoba, która stara się o kredyt może nie mieć stałej pracy, a tym samym nie być w stanie regularnie spłacać zaciągniętego zobowiązania.

Kredyt hipoteczny na oświadczenie a wkład własny

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Są na rynku nieliczne oferty kredytów hipotecznych na oświadczenie, natomiast musimy liczyć się z tym, że bankowi nie wystarczy standardowe 20% wkładu własnego, może żądać od kredytobiorcy nawet 50-70% wartości nieruchomości. Mało kogo stać na taki „wydatek”.

Kredyt hipoteczny na oświadczenie dla prowadzących firmę

O wiele łatwiej uzyskać finansowanie nieruchomości bez oświadczenia, jeśli posiadamy własną firmę. W uprzywilejowanej sytuacji są przedstawiciele zawodów cieszących się dużym zaufaniem publicznym: z sektora medycznego (lekarze, stomatolodzy), i prawnego: a także adwokaci, notariusze i rzeczoznawcy majątkowi. Coraz więcej banków udziela kredytów hipotecznych na oświadczenie osobom, które prowadzą firmy, dzięki czemu nie muszą one załatwiać mnóstwa formalności – cała procedura kredytowa jest uproszczona i szybciej przebiega.

Podsumowując, kredyt hipoteczny na oświadczenie o dochodach jest możliwy, ale nie w każdym przypadku. Łatwiejszym wyjściem jest wzięcie zobowiązania ze współkredytobiorcą lub poproszenie rodziny o pożyczkę. Zawsze warto porozmawiać z ekspertem finansowym, którym doradzi nam optymalne rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli staramy się o kredyt po raz pierwszy.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Udostepnij:
  Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
  GD Star Rating
  loading...
  Kredyt hipoteczny na oświadczenie – czy to możliwe?

  5.051

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Scroll to top