Kredyt hipoteczny dla singla

singiel

Na zakup mieszkania coraz częściej decydują się single, a więc osoby, które nie chcą z nikim dzielić swoich czterech kątów, a uznają, że stać ich na nabycie nieruchomości z pomocą kredytu hipotecznego. W sytuacji, gdy młody singiel chce podjąć się tego wyzwania właściwie wszystko warunkują jego zarobki, od których uzależniona jest zdolność kredytowa określona przez bank. Niewątpliwie uzyskanie kredytu hipotecznego przez osobę samotną wymaga więcej trudu aniżeli zaciągnięcie identycznego zobowiązania przez małżeństwa. Bank analizując sytuację małżeństw najczęściej bierze pod uwagę dochody obojga współmałżonków, natomiast singiel musi charakteryzować się ponadprzeciętnie wysokimi zarobkami, aby im częściowo dorównać.

Dlaczego tylko częściowo? Bowiem prawdopodobieństwo utraty pracy jest w jego wypadku wyższe, a wówczas zostanie on bez środków, natomiast małżeństwu pozostanie wówczas choć jedno źródło utrzymania. Z uwagi na te warunki banki najczęściej preferują singli o wysokich dochodach, którzy dysponują stosownym wkładem własnym.

Czy można otrzymać kredyt hipoteczny dla singla?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe mogą się starać o kredyt hipoteczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o tę formę finansowania nieruchomości. Kredyt hipoteczny dla singla jest coraz popularniejszy, nic więc dziwnego, że banki przygotowały specjalną ofertę właśnie dla osób żyjących samotnie.

Czy kredyt hipoteczny dla singla jest trudniej otrzymać?

Single co do zasady utrzymują się samodzielnie. Muszą opłacić rachunki, zrobić zakupy, a ewentualne oszczędności mogą przeznaczyć na inwestycje bądź przyjemności. Jeden dochód może być utrudnieniem, ponieważ w przypadku wystąpienia przejściowych kłopotów finansowych singiel może mieć problem ze spłatą zobowiązania. W przypadku osób będących w związku małżeńskim, trudna sytuacja finansowa jednego z małżonków nie jest aż takim utrudnieniem, ponieważ druga osoba może dostarczyć środki niezbędne do uregulowania płatności.

Kredyt hipoteczny dla singla często również jest droższy, gdyż wymaga wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Kredyt hipoteczny dla singla, czyli co będzie brane pod uwagę?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Ubiegając się o kredyt hipoteczny dla singla, najważniejsze są osiągana przez niego dochody oraz rodzaj umowy z pracodawcą. Standardowo banki największym zaufaniem darzą osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. Duży wpływ przy ocenie zdolności kredytowej ma także kwota wpływająca co miesiąc na konto, oraz brak negatywnych wpisów w BIK.

W przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny dla singla należy również zadbać o spłatę karty kredytowej oraz debetów. Wykazanie dodatkowego majątku i oszczędności będzie z kolei dodatkowym dobrym prognostykiem na naszą korzyść.

Wysokie dochody mogą zapewnić singlowi duży kredyt hipoteczny

Singiel, którego zarobki na podstawie umowy o pracę oscylują w granicach pomiędzy 3000 a 3500 złotych netto nie powinien mieć problemu z zakupem kawalerki w większym mieście, jeśli kredyt na zakup tej nieruchomości nie przekroczyłby 200-250 tysięcy złotych. Okazuje się, że zdolność kredytowa takiej osoby może zostać określona nawet na poziomie 300 tysięcy złotych, jednak niekoniecznie bank oferujący taką kwotę może wyróżniać się także atrakcyjnym z naszego punktu widzenia oprocentowaniem.

Kredyt hipoteczny dla singla a wkład własny

Miałeś poważny wypadek, na skutek którego doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu? A może komplikacje zdrowotne trwają do dzisiaj?Skontaktuj się z nami >

Ubiegając się o kredyt hipoteczny niezależnie od tego, czy robimy to będąc w związku małżeńskim tudzież samotnie musimy liczyć się z koniecznością posiadania minimalnego wkładu własnego, co będzie dla banku dodatkowym sygnałem, że myślimy o finansowaniu poważnie. Obecnie starając się o kredyt hipoteczny, każdy kredytobiorca musi mieć odłożone co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości jako wkład własny. Można oczywiście wykupić dodatkowe ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego, aczkolwiek nie każdy bank daje nam taką możliwość.

Posiadanie wkładu własnego w wysokości minimum 20% ogólnej wartości kupowanej nieruchomości pozwala na zdecydowanie większe pole manewru kredytobiorcy. Ma on wówczas do dyspozycji propozycje pochodzące z kilkunastu banków, które chętnie pokryłyby wartość naszego mieszkania. Przy zarobkach 3500 złotych netto singiel posiadający 20% wartości inwestycji mógłby pożyczyć nawet 315 tysięcy złotych, co stanowi dość abstrakcyjną kwotę, gdy usłyszą o niej młode małżeństwa z dziećmi, które z trudem uzyskały 100-150 tysięcy złotych kredytu. Okazuje się, że wkład własny przy kredycie hipotecznym zaciąganym przez singla jest także pomocny, a właściwie warunkuje możliwość zaciągnięcia tego typu zobowiązania. Czasami po prostu warto wstrzymać się z zakupem, aby rozszerzyć listę banków, które byłby skłonne pożyczyć nam pieniądze.

 

 

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top