Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Czy da radę uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Uzyskanie kredytu hipotecznego to wyzwanie dla wielu singli oraz rodzin, którzy chcieliby wreszcie zamieszkać w wymarzonym domu lub mieszkaniu. Od początku 2014 roku niestety aby uzyskać kredyt hipoteczny musimy dysponować minimum 5% wartości inwestycji – nie dostaniemy już kredytu na 100%.

Przepisy, które weszły w życie 1 stycznia miały za zadanie chronić tych kredytobiorców, którzy zaciągali kredyt w takiej wysokości, że starczało im na styk od przysłowiowego “pierwszego do pierwszego” – a w takiej sytuacji bardzo łatwo o błąd w wyliczeniach. Poza tym nie oszukujmy się – banki nie dawały nic za darmo i brak wkładu własnego automatycznie rodził za sobą konieczność regulowania dodatkowych wydatków, które nie wystąpiłyby w przypadku posiadania choćby minimalnego wkładu (ubezpieczenia).

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego były zaciągane przede wszystkim przez osoby, które chciały kupić na nieruchomość. Spore grono banków pozwalało sfinansować całą inwestycję, ba – niekiedy a wręcz zaciągnąć kredyt na 120% wartości inwestycji. Uzyskane w ten sposób dodatkowe środki kredytobiorcy mogli przeznaczyć na wydatki okołokredytowe lub np. na urządzenia domu lub mieszkania – pamiętajmy, że kredyt hipoteczny jest najtańszym źródłem pozyskiwania gotówki.

Opłacalność kredytu bez wkładu własnego

Klienci, którzy zaciągali kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, mogli mieć spore wątpliwości wobec jego opłacalności i w rzeczywistości obawy te były słuszne, bowiem koszt takiego kredytu okazywał się zdecydowanie wyższy od kredytu cz choćby minimalnym wkładem własnym. Potencjalni kredytobiorcy musieli także liczyć się z koniecznością uwzględnienia w swoich zobowiązaniach ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Na co przekładał się brak wkładu własnego?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Brak wkładu własnego przy kredycie hipotecznym w praktyce za sobą wyłącznie negatywne konsekwencje. Za takie uznać można podwyższone koszty kredytowe, do których należałoby zaliczyć wyższą marżę, jaką z pewnością zdecyduje się zaoferować nam bank. Różnice były naprawdę istotne, bowiem finansowanie całości wartości nieruchomości przekładało się nawet na 1 lub 2-procentowy wzrost marży, co na przestrzeni lat dawało całkiem pokaźną sumę.

Wspomnieć należy także o wyższej prowizji za udzielenie kredytu, jaką musieli zapłacić kredytobiorcy czy o różnego rodzaju opłatach, do których zaliczyć trzeba dodatkowe ubezpieczenia. Wszystko to sprowadza się do wniosku, że … dobrze się stało, że kredyt bez wkładu własnego nie jest już dostępny na rynku :)

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top