Kredyt hipoteczny a umowa o pracę

Umowa o pracę przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny daje największe szanse na jego otrzymanie. Forma zatrudnienia to bowiem bardzo często zmartwienie pracownika, który ma w planach ubieganie się o kredyt hipoteczny. Dlaczego umowa o pracę na czas nieokreślony jest najpopularniejszą formą zabezpieczenia dla banku?

Umowa o pracę jest preferowana przez każdy bank

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Wśród najpopularniejszych form zatrudnienia wyróżniamy umowę o pracę, umowę o dzieło bądź zlecenie, a także samozatrudnienie, czyli prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Żadną tajemnicą nie jest fakt, iż każdy bank ocenia zdolność kredytową na podstawie ściśle sprecyzowanych kryteriów, do których zalicza się przede wszystkim wysokość miesięcznych dochodów, ilość domowników oraz wydatki, jakie ponosi każdego miesiąca kredytobiorca. Forma zatrudnienia odmienna od umowy o pracę w wielu wypadkach sprawia, iż aplikując o kredyt hipoteczny musimy zdecydowanie bardziej natrudzić się, aby w oczach banku stać się wiarygodnym kredytobiorcą.

Zdolność kredytowa a umowa o pracę na czas nieokreślony

Zdolność kredytowa to priorytet przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Banki analizują zdolność kredytową klientów, dlatego niejednokrotnie nie jest łatwo ją przejść. Dzieje się tak dlatego, że ubiegając się o kredyt hipoteczny często potrzebujemy dużej sumy. Banki stawiają więc kredytobiorcom wymagania dotyczące formy zatrudnienia i wysokości zarobków. Jeżeli możemy pochwalić się umową o pracę na czas nieokreślony nasza sytuacja będzie najlepsza. Bez dwóch zdań priorytetem każdego banku jest możliwie największa pewność w kontekście regularnej spłaty zadłużenia przez kredytobiorcę, a z założenia umowa o pracę jest najlepszym zabezpieczeniem. Identyczne zarobki wynikające z innej formy zatrudnienia bardzo często skutkują zróżnicowanym oprocentowaniem, które jest w stanie zaproponować nam ten sam bank.

Dokumenty niezbędne do otrzymania kredytu hipotecznego przy umowie o pracę na czas nieokreślony

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Ubiegając się o kredyt hipoteczny przy umowie o pracę na czas nieokreślony jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż Ci którzy legitymują się umową zleceniem. Jakie dokumenty są niezbędne przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny? Można je podzielić na trzy grupy:

 • dokumenty osobowe,
 • dokumenty finansowe, w tym umowa o pracę,
 • dokumenty dotyczące nieruchomości.

Więcej, o tym jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego możesz przeczytać tutaj.

Umowa o pracę a kredyt hipoteczny?

Umowa o pracę stanowi dla banków gwarancję zatrudnienia dzięki zapisie o nieokreślonym terminie jej trwania. Zmienia to długość stażu w danym przedsiębiorstwie. Mogąc pochwalić się umową o pracę na czas nieokreślony niejednokrotnie wystarczy żebyśmy w danym przedsiębiorstwie pracowali nawet 3 miesiące.

Kredyt hipoteczny przy umowie o pracę na czas nieokreślony można najłatwiej uzyskać. Decyzja kredytowa w takim przypadku również jest pozytywna. Jeżeli więc staramy się o kredyt hipoteczny i chcemy aby nasza zdolność kredytowa była najlepsza postarajmy się o umowę o pracę na czas nieokreślony.

Ubiegając się o kredyt hipoteczny warto również skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże wybrać nam najlepszą opcję kredytowania dostosowaną do naszych potrzeb.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top