Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt gotówkowy: TAK poproszę

News Opublikowano: 31-03-2017

Kredyty gotówkowe to łatwa i szybka forma pożyczki na określony czas. Gdy brakuje nam gotówki możemy skorzystać z oferty kilkunastu instytucji finansowych, w tym parabanków, które chętnie udzielą nam kredytowania, a konsumenci chętnie korzystają z tego udogodnienia. Co niektórzy jednak mają później problem ze zwrotem zadłużenia. Jak pokazują statystyki opracowane przez KRD, jedną trzecią wszystkich dłużników stanowią kobiety, z którymi rozmawia się trudniej niż z mężczyznami.

Kim jest statystyczny dłużnik?

Z danych Krajowego Rejestru Dłużników jednoznacznie wynika, że obecnie notowanych jest 2,26 miliona konsumentów, których należy uznać za dłużników. Ich łączne zadłużenie przekracza ponad 33 miliardy złotych. W gronie osób, które mają problem ze spłatą rat znajdują się także kobiety, które stanowią niemal 36 proc. wszystkich dłużników – 810 tysięcy. Wprawdzie wysokość ich  zadłużenia jest niższa (8,5 miliarda), aczkolwiek to właśnie z nimi windykatorzy mają największy problem. I nie chodzi tutaj o to, że nie chcą rozmawiać. Wręcz przeciwnie, są otwarte na negocjacje, lecz nie potrafią ich prowadzić, ponieważ częściej traktują takie rozmowy jak walkę. Używają pełnego wachlarza wymówek, od braku pracy, poprzez niskie zarobki, na chorobie członka rodziny kończąc. Jak podkreślają windykatorzy, aby nie zapłacić zaciągniętych i niespłaconych zobowiązań, kobiety potrafią nawet udawać własną śmierć.

„Im młodsza dłużniczka, tym bardziej negatywny stosunek do windykatora, większa agresja oraz lepsza znajomość wulgaryzmów” zauważyli przedstawiciele Kaczmarski Inkasso. Zadłużenie kobiet w wieku od 18 do 25 lat przekracza 174 mln zł. Zobowiązania z tytułu pożyczek, kredytów i wobec operatorów telekomunikacyjnych stanowią ponad 45 proc. tej kwoty.

Co istotne, jeżeli kończy się etap polubownej windykacji i pojawia się groźba wszczęcia postępowania sądowego wówczas to mężczyźni częściej odpowiadają na wezwania i podejmują temat zadłużenia.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *