Kredyt gotówkowy – bierz go z głową!

Codziennie ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani reklamami różnych produktów zadłużeniowych: szybka pożyczka online, kredyt gotówkowy 0%, kredyt za darmo – takie oferty są na rozdawanych ulotkach, plakatach, billboardach, w telewizji, czy też spływają na nasze skrzynki mailowe. Pokusa jest naprawdę duża. Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy z głową, czego unikać, o czym pamiętać, aby nie wpaść w finansowe tarapaty?

Z czego spłacisz kredyt gotówkowy?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Każdy kredyt niesie ze sobą pewne ryzyko. Dlatego zanim złożymy wniosek o kredyt gotówkowy, warto przeanalizować swoją sytuację materialną i zadać sobie kilka szczerych pytań. Czy posiadamy stabilną pracę? Czy uda nam się wygospodarować z comiesięcznych dochodów kwotę, która pokryje ewentualną ratę kredytu? Jak wiemy największe bezpieczeństwo finansowe i pewną pensję gwarantuje nam umowa o pracę. Jeśli pracujemy w oparciu o umowę cywilnoprawną, zastanówmy się, czy faktycznie jest ona wystarczająco stabilnym źródłem.

Warto również dokładnie przeliczyć ile mamy wolnych środków w domowym budżecie. Często okazuje się, że klienci biorą kredyty pod wpływem impulsu i później nie są w stanie wygospodarować sumy, która wystarczy na spłatę zadłużenia. Niektóre instytucje stosują dosyć wysokie kary za nieterminową regulację kredytu, oprocentowanie też bardzo szybko idzie w górę, przez co może się okazać, że będziemy musieli zapłacić niemal dwa razy więcej niż pożyczyliśmy. Pamiętajmy, aby przy porównywaniu konkretnych ofert zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu.

Sprawdź ofertę kredytu gotówkowego w swoim banku

Część instytucji finansowych umożliwia swoim stałym klientom zaciągnięcie kredytu na nieco lepszych warunkach niż nowym osobom. Jeśli mamy wysoką umiejętność przekonywania innych, warto spróbować również negocjacji obniżki oprocentowania kredytu z naszym bankiem. Nawet jeden punkt procentowy może pozwolić nam na duże oszczędności, jeśli zaciągamy kredyt na wysoką kwotę i maksymalny okres spłaty, czyli zwykle 10 lat.

Mniejszy kredyt to mniejsze ryzyko

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Minimalna kwota kredytu gotówkowego to mniej więcej 500-1000 złotych. Górna granica zależy od konkretnego banku i klienta (a raczej jego zdolności kredytowej), ale może to być nawet 200 000 złotych. Niestety jak wynika z praktyki, zbyt wielu kredytobiorców zaciąga kredyt gotówkowy na maksymalną, możliwą dla siebie kwotę. Warto kilka razy się zastanowić, ile pieniędzy faktycznie potrzebujemy i nie ulec pokusie łatwej gotówki. Pamiętajmy, że bank nie daje nam tych pieniędzy w prezencie, będziemy musieli zwrócić wszystkie środki i to z nawiązką. Im większy kredyt tym trudniej go spłacić.

Czasem zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest naprawdę uzasadnione. W razie problemów z wyborem najkorzystniejszej oferty, warto zwrócić się o pomoc do doradcy finansowego, który doskonale orientuje się w produktach zadłużeniowych. Rozmowa nic nie kosztuje, a może uchronić nas przed podjęciem błędnej decyzji finansowej.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top