Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt dla firm od BGK

News Opublikowano: 24-07-2016
umowa

Kredyt technologiczny to produkt bankowy, który umożliwia dynamiczny rozwój wielu przedsiębiorstwom z aspiracjami. Jak wynika z najnowszych informacji opublikowanych na portalu Finanse WNP w lipcu 2016 roku, Bank Gospodarstwa Krajowego udzieli wsparcia finansowego blisko 200 firmom (z funduszy europejskich).

Przedsiębiorcy chętnie wnioskują o kredyty na innowacje technologiczne

Skala zainteresowania programem dopłat przerosła najśmielsze oczekiwania. Jak wynika z raportu, Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał blisko pół tysiąca wniosków o dofinansowanie przedsiębiorstw z całej Polski, z czego dotację otrzymało 196 firm (o wartości ponad 1,7 mld złotych) z najbardziej innowacyjnymi pomysłami.

W związku z tym, że liczba zainteresowanych i wartość projektów znacznie przewyższyła możliwości finansowe programu, środki trafiły tylko do najlepszych, czasem o pozytywnej opinii komisji decydował tylko jeden punkt. Zwycięskie projekty dotyczą głównie automatyki i robotyki oraz energooszczędnego budownictwa.

Do jakiego rejonu trafi najwięcej kredytów?

Jaka część Polski będzie najbardziej się rozwijać? Co ciekawe to wcale nie projekty z centralnej Polski zdominowały program. Blisko 30 innowacyjnych projektów będzie realizowanych na Podkarpaciu. Kredyty dla firm działających w Małopolsce umożliwią nowoczesny rozwój 26 przedsiębiorstwom.

Pod koniec lipca tego roku wystartuje kolejny nabór wniosków, to szansa na pozyskanie kapitału dla kolejnych przedsiębiorstw.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *