Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Konto dla nieletnich

Opublikowano: 18-04-2017

Nieletni klienci mają możliwość założenia rachunku w bardzo wielu bankach, które prześcigają się pod względem atrakcyjności swoich produktów. Największym atutem konta dla nieletnich jest możliwość bezpłatnego korzystania z rachunku oraz karty debetowej. bywa, iż banki są w stanie zapewnić także atrakcyjne oprocentowanie.

Absolutnie bezpłatne eKonto m w mBanku

Na tle konkurencji wyróżnia się dostępne w mBanku eKonto m, które uwzględnia brak opłat za prowadzenie rachunku, przelewy, a także kartę płatniczą do momentu ukończenia 20. roku życia. Dużym plusem propozycji mBanku jest możliwość darmowego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce, a zarazem otwarcia rachunku przez Internet. Wśród dodatkowych korzyści w mBanku plasują się pozostające w zasięgu ręki zniżki w szkołach językowych, a także podczas zakupu biletów do Cinema City.

BZ WBK posiada darmowe Konto <30 z 3% do 3000 zł

Równie atrakcyjną propozycją jest konto BZ WBK Konto <20, które jest także w stu procentach darmowe. Ponadto rachunek dla małoletnich oferuje możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wielu klientów z zadowoleniem przyjmuje informację, iż rachunek podlega oprocentowaniu na poziomie 3% do 3000 złotych. Dodatkową korzyść stanowi zwrot 10% kwoty, która zostanie przeznaczona na bilety do teatru oraz kina. Możliwość otwarcia konta przez Internet mają wyłącznie klienci, którzy osiągnęli 18. rok życia, gdy założenie rachunku dla nieletnich od 13. roku życia możliwe jest tylko w oddziale banku BZ WBK.

Konta dla nieletnich proponuje PKO BP i Inteligo

Konkurencyjny rachunek jest w stanie zaproponować także PKO Bank Polski, który wśród swoich produktów posiada Pierwsze Konto. Oferta PKO BP uwzględnia miesięczną opłatę za kartę w wysokości 3,90 zł, której da się uniknąć realizując co najmniej dwie transakcje kartowe w miesiącu. Ponadto „Pierwsze Konto” pozwala na bezpłatne wypłaty w Polsce i na świecie. Zbliżone zasady obowiązują także w Inteligo, w którym dogodną ofertę stanowi Konto prywatne. Uniknięcie opłaty 4 zł za kartę jest możliwe, jeśli klient wykona transakcje na kwotę minimum 100 złotych w miesiącu. W Inteligo pewną niedogodność mogą stanowić darmowe wypłaty, które dostępne są wyłącznie w bankomatach PKO BP oraz BZ WBK.

Konto Freemium ze zwrotem 5% wartości zakupów

W czołówce kont dla nieletnich plasuje się także Konto Freemium, które niepełnoletni klienci mogą założyć w T-Mobile Usługi Bankowe. Uwzględnia ono darmową pierwszą wpłatę we wpłatomacie w miesiącu, a także możliwość trzech bezpłatnych wypłat z dowolnych bankomatach w Polsce i na świecie w skali miesiąca. Konto Freemium pozwala uniknąć opłaty za kartę, jeśli nieletni wykona transakcje bezgotówkowe na kwotę powyżej 200 złotych. Rachunek pozwala jednocześnie odnotowywać dodatkowe korzyści, bowiem uwzględnia 5% zwrotu wartości zakupów, który może wynieść maksymalnie 15 zł miesięcznie i 180 zł w skali roku, aczkolwiek dostępny jest wyłącznie dla klientów, którzy korzystają z jakiegokolwiek produktu kredytowego oferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *