Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Koniec środków w programie Mieszkanie dla Młodych

News Opublikowano: 31-01-2017
mieszkanie plus

Bank Gospodarstwa Krajowego 1 lutego 2017 roku wstrzymuje przyjmowanie wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych – podał w wydanym oświadczeniu BGK. Czy to oznacza, że zabrakło pieniędzy na dopłaty? Czy najbardziej potrzebujący będą mięli jeszcze szansę na dopłaty?

Mieszkanie dla Młodych na finiszu

Informowaliśmy niedawno, że kilka banków wstrzymało przyjmowanie wniosków na dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. 31 stycznia z kolei BGK podjął decyzję o całkowitym ich wstrzymaniu, ponieważ łączna kwota wsparcia wynikająca z wniosków nabywców osiągnęła równowartość 95 proc. kwoty zaplanowanej na wypłaty w ustawie budżetowej na rok 2017.

„W związku z powyższym Bank Gospodarstwa Krajowego z dniem 01-02-2017 wstrzymuje przyjmowanie wniosków nabywców z terminem wypłaty środków z Funduszu Dopłat planowanym na rok 2017” – przekazał w komunikacie BGK.

Ile środków finansowych przewidziano na realizację programu MdM?

W 2017 roku w ustawie budżetowej zarezerwowano aż 746 mln złotych, z czego 95 proc tej kwoty została już przyznana wnioskodawcom.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych został przewidziany na pięć lat – od 2014 do 2018 roku. Miał on wspomóc młodych Polaków w zakupie pierwszego mieszkania oraz małżeństwa oraz osoby samotne wychowujące co najmniej 3 dzieci w zakupie pierwszego mieszkania, które zaspokoi ich większe potrzeby mieszkaniowe. Wcześniejszy program „Rodzina na swoim” pomógł ponad 190 tysiącom Polaków nabyć mieszkanie na własność.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *