Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Koniec ery pośredników nieruchomości?

News Opublikowano: 15-02-2017

Pośrednik nieruchomości to osoba, do której klient powinien mieć zaufanie, a obecnie jego miejsce ma zająć zaawansowany program – czy spełni swoje zadanie i pokładane w nim nadzieje. Początkowo asystent ADA miał być wsparciem dla wszystkich pośredników, aby poprawić ich efektywność. Obecnie jednak coraz częściej mówi się, że tego typu rozwiązania doprowadzą do wyginięcia tego zawodu.

Czy ADA zastąpi pośredników?

Wystarczy, że napiszesz Adzie jakiego mieszkania szukasz, a ona znajdzie określone mieszkania w ramach rynkowych możliwości. Jest to asystent, pokazujący mieszkania, które są dla ciebie dobre i spełniają twoje wymogi. Ma duży silnik zawierający dane o mieście. Bazuje na sztucznej inteligencji, więc może ci doradzić. Skupiamy się na informacjach dotyczących miast, takich jak: ruch uliczny, hałas, komunikacja miejska, parki czy szkoły. Są to informacje z Open Data. Polska wchodząc do Unii Europejskiej zobowiązała się do tego, by te informacje zbierać, a my z nich korzystamy. Ada czyta ogłoszenia i podaje dokładną cenę za mieszkanie. Jeżeli mieszkanie ci się spodoba, to Ada może też umówić cię na spotkanie. Nie zamykamy się na konkretne ogłoszenia, są to ogłoszenia zarówno od osób indywidualnych jak i pośredników – mówi Natalia Świrska.

Czym jest ADA?

ADA to polski inteligentny asystent, który zbiera informacji od klientów i na tej podstawie dopasowuje oferty z branży do ich preferencji. Chatbot jest wirtualnym programem komputerowym, którego zadaniem jest prowadzenie rozmów z ludźmi, udzielanie odpowiedzi, porad i zbieranie danych, które mogą mu pomóc rozwiązywać zgłaszany przez ludzi problem.

Obecnie ADA działa w 7 największych miastach na terenie Polski i jest dwujęzyczna.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *