Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kolejne banki wprowadzają opłaty za bankomaty

News Opublikowano: 13-02-2017
bankomat

Bank Pocztowy i mBank wprowadzają opłat za bankomaty. Już 1 lutego wejdą w życie nowe cenniki opłat, które wymuszą na klientach tych banków uiszczanie opłat za wypłatę gotówki. Których bankomatów dotyczą zmiany? Czy inne banki również planują wprowadzenie zmian?

Koniec darmowych bankomatów

O zmianach cennikach wielu bankomatów wiadomo było już w listopadzie ubiegłego roku. Zapowiadane zamiany wejdą w życie z dniem 1 lutego 2017 roku.

Jakie zmiany czekają więc klientów? Klienci Banku Pocztowego korzystający z Konta ZawszeDarmowego nie będą mogli korzystać z darmowych bankomatów w PKO Banku Polskim i Banku Zachodnim. Od 1 lutego taka wypłata będzie traktowana jako wyłata z bankomatu obcego, za które trzeba będzie zapłacić 5 zł prowizji. Darmowe pozostaną wyłącznie bankomaty Planet Cash oraz terminali POS zainstalowanych w placówkach Poczty Polskiej.

Większych zmian muszą się spodziewać klienci mBanku. Od 1 lutego wypłata z bankomatów uznawanych dotychczas za własne będzie darmowa tylko wtedy, gdy klient wypłaci przynajmniej 100 zł. Od każdej mniejszej kwoty będzie pobierana prowizja, w kwocie 1,30 zł. Jednocześnie bank radzi, aby do wypłat mniejszych kwot używać usługi Blik.

Czy Alior Bank także wprowadzi zmiany?

Pod koniec marca 2017 ulegnie zmianie także cennik Alior Banku. Wprowadzona zostanie opłata w wysokości 5 zł za korzystanie z bankomatów Planet Cash. Do 5 zł zostanie też podniesiona opłata za korzystanie z bankomatów innych sieci.

Niektórych klientów może dziwić, dlaczego banki wprowadzają opłaty za wypłaty z bankomatów. My wyjaśniamy. Wynika to przede wszystkim ze zmian w prawie, które zmniejszyły prowizje interchange, za które od 2015 roku banki zarabiają znacznie mniej. Znalazły więc najprostszy z możliwych sposób rekompensaty.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *