Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Klientów BPH czekają zamiany względem kredytów hipotecznych

News Opublikowano: 27-10-2016

Z początkiem listopada Bank BHP zostanie podzielony na dwie części w związku z przejęciem dokonanym przez Alior Bank. Co  to oznacza dla dotychczasowych klientów? Czy zmuszeni zostaną do pokrycia części kosztów związanych z reorganizacją? Przyjrzyjmy się bliżej zmianą jakie nastąpią od listopada?

Podział Banku BPH

W związku z podziałem Banku BPH i połączeniem jego części z Alior Bankiem dotychczasowi i potencjalni klienci muszą liczyć się z licznymi zmianami. Instytucja zapowiada, że pod skrzydła Aliora nie trafią kredyty hipoteczne i towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Dla kredytobiorców mieszkaniowych oznacza to m.in. zwolnienie z części zobowiązań związanych ze sprzedażą krzyżową. Powszechną praktyką w sprzedaży tego typu kredytów jest bowiem uzależnienie poziomu marży od zakupu i aktywnego używania innych produktów bankowych. Jest to tzw. sprzedaż krzyżowa (cross-selling), która pozwala obniżyć koszty finansowania w zamian z przeniesieniem finansów do banku kredytodawcy.

Oficjalnie podział banku BPH będzie miał miejsce na początku listopada 2016 roku.

Kredyty hipoteczne w Banku BPH

W momencie przejęcia w listopadzie 2016 roku części Banku BPH klienci, których marża jest uzależniona od wykorzystania np. karty kredytowej czy ROR, zachowają obowiązującą obecnie stawkę – nie będą jednak zmuszeni do dalszego korzystania z innych produktów banku. „Wyjątek stanowią ubezpieczenia indywidualne i grupowe do kredytów hipotecznych, przede wszystkim na życie i od utraty pracy, które nadal będą obsługiwane przez Bank BPH i ich posiadanie lub kontynuowanie może mieć wpływ na wysokość marży”- informuje BPH.

Na zmiany muszą przygotować się kredytobiorcy, którzy dotychczas korzystali z oddziałów. Od listopad obsługa kredytu hipotecznego i kontakt z bankiem będą możliwe wyłącznie poprzez kanały zdalne. Dodatkowo nie będzie możliwości ustawienia automatycznego pobierania z rachunku rat na poczet kredytu. „Od dnia podziału klienci hipoteczni będą mieli do dyspozycji nową stronę internetową dostępną pod dotychczasowym adresem www.bph.pl, na której zostaną zamieszczone istotne informacje związane z obsługą kredytów hipotecznych oraz kursy walut. Uruchomiony zostanie też nowy system bankowości internetowej, gdzie będzie można sprawdzać aktualne zadłużenie, historię spłat oraz wysokość miesięcznej raty kredytu. Pierwsze logowanie dla obecnych użytkowników odbędzie się na dotychczasowych zasadach, po czym system zaleci zmianę hasła” – podał w komunikacie BPH.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *