Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Jakie są prognozy oprocentowania lokat na 2017 rok?

News Opublikowano: 04-01-2017
kobieta

Jak czytamy w styczniu 2017 roku na portalu Biznes Interia, w ciągu kolejnych 12 miesięcy oprocentowanie lokat nie powinno ulec obniżce, a raczej ustabilizowaniu. Co więcej zdaniem specjalistów rynkowych, posiadacze depozytów odłożą na rachunkach więcej oszczędności niż w dopiero co minionym – 2016 roku. Skąd takie optymistyczne prognozy?

W nowym 2017 roku zdeponujemy więcej środków

Ze względu na liczne zawirowania w środowisku bankowym, wynikłe ze zmian prawnych m.in. wprowadzenia nowego podatku (tzw. efekt podatku bankowego), w 2016 roku banki bardzo często zmieniały oprocentowanie depozytów – niestety na niekorzyść klientów, nie licząc kilku promocyjnych ofert wybijających się na tle konkurencji. Jak będzie w tym roku?

Analitycy finansowi są zdania, że w ciągu najbliższych miesięcy Polacy odłożą na lokatach więcej środków (ponad 50 mld złotych), m.in. ze względu na rządowy program wsparcia dla rodzin 500 plus, (który uzupełnił portfele wielu rodaków posiadających potomstwo), a oprocentowanie lokat bankowych powinno się ustabilizować. Jednak na znaczące podwyżki miłośnicy depozytów muszą poczekać aż do 2018 roku, wtedy to zgodnie z przewidywaniami specjalistów lokaty, zwłaszcza krótkoterminowe będą bardziej zyskowne niż w 2016 i obecnym 2017 roku.

Miejmy nadzieję, że założenia ekonomistów faktycznie się sprawdzą i 2017 rok upłynie pod znakiem stabilnego oprocentowania lokat bankowych i wzrostu wartości oszczędności Polaków.

Malwina
Oceń:
Ocena: 2.0/5 (liczba glosow: 1)
Jakie są prognozy oprocentowania lokat na 2017 rok?, Jakie są prognozy oprocentowania lokat na 2017 rok?, 2.0 out of 5 based on 1 rating Jakie są prognozy oprocentowania lokat na 2017 rok?
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *