Jakich błędów wystrzegać się szukając polisy na życie?

Na bardzo wiele pułapek mogą natknąć się klienci wyrażający zainteresowanie ofertą polis na życie. W rachubę wchodzą propozycje licznych towarzystw ubezpieczeniowych, które są w stanie zawalczyć o klienta, ale tylko wówczas, gdy damy jasno do zrozumienia, iż interesuje nas wyłącznie najlepsza oferta. Kontakt z wieloma agentami ubezpieczeniowymi jest co najmniej wskazany.

Zmniejszyłeś zobowiązania? Zmniejsz sumę ubezpieczenia!

Duży dylemat mają klienci, którzy muszą sprecyzować preferowaną sumę ubezpieczenia. Okazuje się, iż powinna ona odzwierciedlać realne potrzeby. Dobrym pomysłem jest podpisywanie polisy na życie na kilka lat, a następnie weryfikowanie posiadanych zobowiązań do spłaty, których suma mogła ulec zdecydowanemu zmniejszeniu. W takich okolicznościach obniżenie sumy ubezpieczenia poskutkuje niższą comiesięczną ratą składki ubezpieczeniowej. Okazuje się, iż w większości wypadków obniżenie sumy polisy na życie jest dostępne także dla klientów, którzy posiadają ważną umowę z ubezpieczycielem. Głównym błędem klientów jest coroczne podwyższanie sumy ubezpieczenia o wysokość inflacji, co ma przełożenie na wyższe składki, gdy wartość ich zobowiązań spada.

Skup się na wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Bardzo ważną sprawą jest dokładne przestudiowanie treści Ogólnych Warunków Umowy, a przede wszystkim fragmentów dotyczących wyłączenia odpowiedzialności. Wśród okoliczności, w których firma ubezpieczeniowa powołuje się na wyłączenie odpowiedzialności plasują się m.in. wojna, stan wojenny, ataki terrorystyczne, udział w zamieszkach bądź samobójstwa podczas pierwszych dwóch lat obowiązywania polisy na życie. Wypłata świadczenia często jest niemożliwa, jeśli do wypadku doszło pod wpływem alkoholu, narkotyków bądź innych środków odurzających.

O jakiej polisie powinna pomyśleć osoba starsza?

Prawdopodobieństwo śmierci osób starszych wyraźnie nasila się w momencie przekroczenia sześćdziesiątego roku życia. Między innymi z tego tytułu w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych możemy zaobserwować dość wysoką składkę, z którą mogą mieć do czynienia osoby starsze. W skrajnych wypadkach niektóre firmy nie są w ogóle zainteresowane podpisaniem polisy na życie ze staruszkiem bądź staruszką, a inne ograniczają ich maksymalny wiek do 75. roku życia. Na zdecydowanie bardziej konkurencyjne warunki mogą liczyć młodsze osoby, w których wypadku wysokość składki ubezpieczeniowej będzie istotnie atrakcyjniejsza.

Przydatne porady dla klientów firm ubezpieczeniowych

Niektórzy klienci starają się ubezpieczyć od absolutnie wszystkich ryzyk, gdy w rzeczywistości np. zabezpieczenie przed chorobą nowotworową ma większy sens przede wszystkim wówczas, jeśli w rodzinie występowały nowotwory. Część specjalistów rekomenduje, aby spotkać się z co najmniej kilkoma agentami ubezpieczeniowymi, którzy zaproponują nam pożądany zakres i sumę ochrony. Zdarza się, iż wykupienie kilku różnych polis może stanowić identyczny wydatek, lecz zapewni wyższą sumę ubezpieczenia. Ponadto bywa, iż klienci niezbyt chętnie podchodzą do kwestii wymaganych przez ubezpieczyciela badań lekarskich, gdy mogą one stanowić możliwość bezpłatnego skontrolowania aktualnego stanu zdrowia.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top