Jak zmniejszyć wysokość opłat za korzystanie z usług bankowych?

Banki pobierają wysokie prowizje za dokonywanie operacji finansowych w swoich placówkach. Za zlecenie przelewu jesteśmy zmuszeni zapłacić w placówce od 8 do nawet 10 zł. Ma to za zadanie zachęcić klientów  do korzystania z płatności internetowych. Częstsze korzystanie z tej formy bankowości wiąże się z większymi oszczędnościami nie tylko dla klientów, ale również instytucji finansowych, które mogą ciąć koszty związane z zatrudnieniem dodatkowego personelu?

Jak zmniejszyć wysokość opłat za prowadzenie rachunków bankowych i posiadanie kart kredytowych?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >
 1. Zmień konto bankowe

Banki nieustanie zmieniają swoją ofertę, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, dlatego też i my powinniśmy reagować i zmienić bank, jeżeli nie spełnia naszych oczekiwań i pobiera zbyt wysokie prowizje.

 1. Zrezygnuj z tych rachunków, z których nie korzystasz

Jeżeli posiadamy kilka kont w różnych bankach, warto rozważyć zamknięcie tych najmniej używanych. Zyskujemy wówczas możliwość skorzystania z promocji dla nowych klientów.

 1. Korzystaj z premii moneybank

Intensywne korzystanie z usług bankowych daje nam szansę na premie od niektórych banków, na której można zarobić nawet 600 zł rocznie.

 1. Negocjuj oprocentowanie na karcie kredytowej
 2. Konsoliduj długi

Jeżeli posiadamy kilka kredytów warto rozważyć skonsolidowanie zadłużenia. Przy 5 – cyfrowym zadłużeniu oszczędności na odsetkach mogą nas wynieść 3 bądź nawet 4 cyfrowe kwoty w złotych rocznie.

 1. Spłacaj kredyt walutowy walutą kupioną w kantorze internetowym

Kantory internetowe mają niski spread, dzięki czemu możemy zarobić nawet 10 groszy na 1 zakupionym EURO.

 1. Automatyzuj miesięczne płatności

Wybierz przelew stały na dany rachunek bankowy, zamiast co miesiąc samodzielnie wypełniać formularze. Oszczędzamy nie tylko czas, ale również i ryzyko, że zapomnimy dokonać płatności.

 1. Sprawdzaj regularnie historię rachunku

Przejrzyj wyciągi z kart kredytowych oraz konta i sprawdź, jakie opłaty ponosisz co miesiąc.

 1. Mądrze oszczędzaj

Jeżeli posiadasz oszczędności załóż konto oszczędnościowe, bądź przelej pieniądze na wysoko oprocentowaną lokatę.

Banki pobierają co miesiąc od klientów milionowe prowizje, czy to za prowadzenie konta, SMS kody, wykonane przelewy itp. Warto to wziąć pod uwagę i wybrać taki rachunek, czy kartę kredytową, która spełni nasze oczekiwania i pozwoli nam zaoszczędzić co miesiąc dodatkowe pieniądze.

 

 

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top