Jak założyć konto w banku?

Klienci, którzy chcą założyć konto w banku, największy problem mogą mieć z wyborem zdecydowanie najlepszej propozycji, bowiem samo uruchomienie rachunku nie stwarza większych kłopotów. Najprostszym sposobem na założenie konta jest wizyta w placówce banku, choć w rachubę potrafi wchodzić także możliwość załatwienia formalności za pośrednictwem kuriera lub dzięki przelewowi weryfikacyjnemu.

Istnieją co najmniej trzy sposoby na założenie konta w banku

Przystępując do założenia konta należy być pewnym, iż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy będzie w stanie sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom, a zarazem mieć świadomość, jak prezentuje się aktualna tabela opłat i prowizji. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, w jaki sposób podpiszemy umowę z bankiem. Zdecydowana większość klientów wybiera wizytę w placówce banku, w której należy pojawić się z dokumentem tożsamości. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, iż zakładanie rachunku potrwa zaledwie kilkanaście minut, po czym klient otrzyma dostęp do pożądanych kanałów dostępu, do których zalicza się m.in. bankowość elektroniczna. Z reguły podczas wizyty w banku klient otrzymuje pakiet aktywacyjny, a więc identyfikator i jednorazowe hasło do serwisu transakcyjnego, które podczas pierwszego logowania należy zamienić na własne. Klient, który decyduje się jednocześnie na zamówienie karty debetowej będzie zmuszony poczekać co najmniej kilka dni, po których karta trafi do odbiorcy pocztą. W osobnym liście przesłany zostanie nadany losowo kod PIN.

Konto w banku da się założyć całkowicie przez Internet

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Przez zdecydowanie mniej skomplikowany proces muszą przebrnąć klienci, którzy zdecydują się wypełnić formularz pozwalający na założenie konta bankowego w Internecie. Niezbędne będą dane tj. imię i nazwisko, numer PESEL, numer i seria dokumentu tożsamości, nazwisko panieńskie matki, a także adres zameldowania i adres korespondencyjny. Banki muszą zweryfikować podane przez klienta dane, a w związku z tym pod wskazanym adresem pojawia się kurier z przygotowaną umową. Coraz szersze grono banków pozwala na uruchomienie rachunku dzięki przelewowi weryfikacyjnemu, jednak w takich okolicznościach warunkiem koniecznym jest posiadanie indywidualnego konta w innym banku. Poprawnie procesu weryfikacji nie mają szansy przejść klienci, którzy są właścicielami konta wspólnego, gdy właśnie z niego zostanie wykonany przelew weryfikacyjny.

Dzięki przelewowi weryfikacyjnemu konto założysz nawet za granicą

Założenie konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego to możliwość, która zyskuje szczególne zainteresowanie osób przebywających za granicą, które chciałyby otworzyć kolejny rachunek osobisty prowadzony na terenie Polski. Zdarza się, iż takie konto stanowi podstawę do uruchomienia atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego bądź lokaty. Wśród banków, które pozwalają założyć ROR przez Internet plasuje się m.in. Nest Bank, mBank, Bank Millennium oraz ING Bank Śląski. Porównanie ich oferty pozwoli w mgnieniu oka wyłonić zdecydowanie najlepszą propozycję z punktu widzenia klienta.

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top