Jak zabezpieczyć mieszkanie na czas wakacji?

ubezpieczenie wakacyjne

Podczas wakacji aktywność złodziei wzrasta kilkukrotnie, tym bardziej, że statystycznie prawie 71 proc. Polaków nie planuje dodatkowego zabezpieczenia swojego domu lub mieszkania przed kradzieżą, czy też innymi wypadkami losowymi. Często również zdarza się, że sami ułatwiamy zadanie włamywaczom. Uchylone okna, klucze pod wycieraczką lub w doniczce to tylko niektóre ze zwyczajów Polaków, które mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego dobytku. Jak wynika z policyjnych statystyk tylko w ubiegłym roku liczba kradzieży z włamaniem wyniosła ponad 94 tys.

Myśląc o bezpieczeństwie naszego dobytku na czas urlopu większość osób udaje się do firmy ubezpieczeniowej. Nawet jednak najlepsza polisa nie zagwarantuje odszkodowania, jeżeli sami nie zamontujemy m.in. bezpiecznych drzwi, zamków i okien. O czym należy pamiętać, aby uzyskać odszkodowanie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia losowego lub włamania?

Drzwi antywłamaniowe i klucz zawsze przy sobie

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Ubezpieczyciel określa, że jednym z warunków uzyskania odszkodowania z polisy jest konieczność odpowiedniego zabezpieczenia nieruchomości. Ważne, aby była ona odpowiednio zamknięta, by utrudnić złodziejowi dostanie się do środka. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie drzwi antywłamaniowych, mających kilka atestów, z których to najsilniejsze powinny wytrzymać próby ich sforsowania przez 30-40 min.  Podobnie jak drzwi, również zamki powinny mieć jak najwięcej różnych kombinacji klucza. Tak zabezpieczone mieszkanie skutecznie utrudni złodziejowi ewentualne włamanie i zabezpieczy nasze mienie.

Do jednych z częstszych zwyczajów Polaków zaliczyć można również pozostawianie uchylonych okien czy chowanie kluczy w donicy lub pod wycieraczką. Takie zachowania mogą nie tylko ułatwić złodziejom wejście do naszego mieszkania, ale jednocześnie utrudnić uzyskanie odszkodowania.

Nie tylko złodzieje

Wyjeżdżając na wakacje pamiętajmy również o innych zdarzeniach losowych, które mogą dotknąć nasz dobytek. Mowa tutaj oczywiście o takich klęskach jak: zalanie, grad, pożar czy też uderzenie pioruna. Warto więc zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie i dbać o stan techniczny budynku.

Prawidłowo chroniony dom sprawi, że w przypadku kradzieży czy też innego zdarzenia losowego nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem odszkodowania, a wszelkie formalności zostaną załatwione szybko i bez zbędnej zwłoki.

Zanim więc wyjedziemy na urlop zatroszczmy się o to, aby właściwie zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie. Wszystko to sprawi, że w wakacje będziemy mogli w pełni cieszyć się wypoczynkiem, a nie martwić się, czy po powrocie zastaniemy jeszcze nasz dobytek.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top