Kredyt hipoteczny na remont nieruchomości. Jak uzyskać kredyt hipoteczny na wykończenie domu?

Brak środków finansowych na etapie wykończenia domu jednorodzinnego to bardzo popularny problem wśród klientów, którzy podjęli się budowy własnej nieruchomości. Na szczęście bardzo wiele banków ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny na wykończenie domu, z którego korzysta sporo osób chcących jak najszybciej wprowadzić się do własnych czterech kątów. Jak wziąć korzystny kredyt hipoteczny na remont domu?

Czy warto starać się o kredyt hipoteczny na remont domu?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Kredyt hipoteczny na remont nieruchomości, to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy “goni nas czas”, czyli zależy nam na szybkiej finalizacji prac wykończeniowych, a nie dysponujemy już wolnymi środkami na ten cel, a też nie chcemy płacić wysokich odsetek (co miałoby miejsce w razie wyboru kredytu gotówkowego). Kredyt na remont domu można połączyć wraz z kredytem hipotecznym (większość kredytobiorców korzysta z tej opcji) przeznaczonym na jego kupno lub wziąć go jako osobny produkt.

Wykańczanie domu rozpoczyna się od stanu surowego zamkniętego

Wykańczanie domu rozpoczyna się w momencie, gdy nieruchomość znajduje się w stanie surowym zamkniętym, a więc posiada stolarkę okienną oraz dach. Dopiero w tym momencie klienci mogą ubiegać się w banku o kredyt hipoteczny na wykończenie domu. Łatwo domyślić się, iż konieczne będzie skompletowanie odpowiedniej dokumentacji, na której podstawie bank pozwoli skorzystać ze swojej oferty kredytowej.

Odwiedź siedzibę banku i sprawdź swoją zdolność kredytową

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Najlepszym pomysłem są odwiedziny oddziału banku, w którym uzyskamy wszystkie niezbędne informacje na temat kredytu hipotecznego na wykończenie domu. Chcąc zadbać o satysfakcjonująco niskie oprocentowanie powinniśmy porównać ofertę co najmniej kilku banków, z których grona wybierzemy tą zdecydowanie najkorzystniejszą. Pierwszym krokiem powinno być jednak obliczenie zdolności kredytowej, na której podstawie będziemy mogli podejmować kolejne działania. Wstępna ocena zdolności kredytowej sprawi, iż zbieranie dokumentów będzie miało sens.

Kredyt hipoteczny na remont domu a potrzebne dokumenty

Podstawowym dokumentem, który musimy dostarczyć bankom pozostaje pozwolenie na budowę oraz dziennik budowy, który zawiera pieczątki jej kierownika. Bank zweryfikuje, czy dokumenty zostały zatwierdzone przez nadzór budowlany. Niezbędny pozostaje także kosztorys prac, których przeprowadzenie planuje kredytobiorca. Banki bardzo przychylnie podchodzą do dokumentów, które zostały przygotowane przez rzeczoznawcę. Kosztorys powinien uwzględniać koszty robocizny, materiałów budowlanych oraz deklarowane terminy realizacji poszczególnych etapów.

Kredyt hipoteczny będzie wypłacany w transzach

Miałeś poważny wypadek, na skutek którego doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu? A może komplikacje zdrowotne trwają do dzisiaj?Skontaktuj się z nami >

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu będzie wypłacany w transzach, które będą pojawiały się na koncie kredytobiorcy dopiero wówczas, gdy poprzednia pula pieniędzy zostanie w 100% wykorzystana. Ponadto warto zaznaczyć, iż w przygotowanym kosztorysie zobowiązani jesteśmy wskazać wykonawcę, który potwierdzi terminy realizacji oraz wyceni swoją pracę. Wielu klientów decyduje się zawyżyć kosztorys o około 20%, dzięki czemu realizacja inwestycji pozostanie niezaburzona nawet wówczas, gdy wzrosną ceny materiałów budowlanych.

Remont z kredytem hipotecznym czy gotówkowym?

Kredyt hipoteczny jest korzystniejszym rozwiązaniem pod względem finansów. Sporo formalności związanych z zaciągnięciem kredytu hipotecznego nie zraża potencjalnych kredytobiorców, którzy mają świadomość, iż takie zobowiązanie jest zdecydowanie niżej oprocentowane od zwykłych kredytów gotówkowych (jednak te są z kolei łatwiej dostępne). Najczęściej klientom towarzyszy ściśle sprecyzowana marża i prowizja banku, choć czasami pojawia się także prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Bywa, iż klienci wybierają pomiędzy zaledwie kilkoma bankami, które pozytywnie oceniły ich zdolność kredytową.

Jak widać kredyt hipoteczny to powszechna forma dofinansowania wykończenia domu i warto z niej korzystać, jeśli zależy na na czasie i oszczędnościach dla portfela. Możemy również skonsultować się z ekspertem finansowym, który pomoże nam w wyborze najatrakcyjniejszej oferty, dopasowanej do naszej sytuacji i możliwości.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top