Jak kupować korzystnie waluty obce online

Na polskim rynku od czterech lat funkcjonują internetowe kantory, które umożliwiają wymianę walut po atrakcyjnych kursach. Po uruchomieniu pierwszego kantoru online szybko powstawały kolejne, które zachęcamy wyższym kursem wymiany. Wymiana walut to coraz popularniejsza czynność, której podejmują się Polacy. Ma to związek z faktem, iż coraz więcej naszych rodaków pracuje za granicą, natomiast część osób posiada zobowiązania w postaci np. kredytów hipotecznych w zagranicznych walutach (w tym w popularnym franku szwajcarskim). Wśród zalet, jakie posiadają internetowe kantory nie sposób zapomnieć o fakcie, że są dostępne dla nas całą dobę, a jednocześnie oferują najatrakcyjniejsze kursy, gdy porównamy je z bankami oraz tradycyjnymi kantorami.

Ile zaoszczędzę kupując woluty w Internecie?

Podstawowym pytaniem, jakie zadają klienci, którzy biorą pod uwagę wymianę walut w kantorze internetowym jest skala oszczędności, jaką dzięki temu osiągną. Wszystko zależy przede wszystkim od kwoty, jaką zdecydujemy się zamienić na złotówki. Druga sprawa to wybór kantora internetowego, który będzie w stanie zapewnić nam najlepszy kurs. Różnice pomiędzy kursami oferowanymi w bankach, a kantorach internetowych są ogromne, choć i wśród ofert dostępnych wyłącznie online potrafi pojawić się dość spory rozstrzał, jeśli chodzi o ceny walut.

Jak wybrać najlepszy kantor online?

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

W wyborze najatrakcyjniejszej propozycji pomóc może nam porównywarka kantorów internetowych, w której znajdziemy aktualne kursy z największych serwisów. Jedną z porównywa rek jest Kantorbox.pl, która pozwala znaleźć najlepszą ofertę w odniesieniu do kilku parametrów, jakie możemy na początku sprecyzować. Chodzi między innymi o to czy chcemy sprzedać lub kupić walutę, a także z jego banku będziemy wykonywali tą operację. Musimy podać także kwotę i wybrać walutę, jaką zamierzamy zamienić. Czasami niewielkie znaczenie ma atrakcyjny kurs, gdy dany serwis nie obsługuje naszego banku.

Realizując tą czynność powinniśmy mieć na uwadze jej bezpieczeństwo. Przed realizacją transakcji należy zweryfikować czy możemy zaufać konkretnemu kantorowi internetowemu, z którego oferty być może jeszcze nigdy nie korzystaliśmy. Wiele kwestii rozjaśnić potrafi zapoznanie się z regulaminem oraz kosztem wykonania przelewów internetowych. Czasami możemy wybrać zaufany, większy e-kantor, który oferuje nieco niższy kurs, ale zapewnia darmowe przelewy, a zarazem szybką i bezproblemową transakcję.

Przed wymianą online załóż konto walutowe

Praktycznie każdy bank umożliwia założenie konta walutowego, na które powinniśmy wpłacać środki w obcej walucie. Wpłacając franki szwajcarskie, dolary, euro, funty bądź inną walutę na standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy środki ulegną automatycznemu przewalutowaniu, a kurs może być dla nas zatrważająco niski, co jest szczególne bolesne przy dużych sumach. Istnieje spore grono banków, które oferują bezpłatne konta walutowe. Wydatek stanowi w nich opłata za dostępną opcjonalnie kartę debetową oraz wypłatę z bankomatu za granicą.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top