Jak dostać kredyt na dom letniskowy?

Jeżeli planujesz zakup lub budowę domu letniskowego a nie dysponujesz gotówką zapewne rozważasz wzięcie kredytu. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim osobą, które z jakichkolwiek przyczyn nie mogą gotówkowo sfinansować takiej inwestycji. Podpowiadamy czy banki udzielają kredytów na dom letniskowy oraz jak uzyskać kredyt na budowę domku letniskowego?

Jak uzyskać kredyt na budowę domu letniskowego?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Większość banków udziela finansowania głównie na zakup nieruchomości, budowę domu lub mieszkania, czy więc kredyt hipoteczny na dom letniskowy nie może zostać przyznany? Nic bardziej mylnego. Większość krajowych banków finansuje bowiem także inne rodzaje inwestycji, w tym działki rekreacyjne czy też domki letniskowe, przy czym w takich przypadkach kredytodawca stawia zazwyczaj specjalne wymagania jeżeli chodzi o konstrukcję owego budynku. Zdecydowanie łatwiej uzyskamy kredyt hipoteczny na zakup działki rekreacyjnej na której postawiony jest już domek letniskowy aniżeli na sam taki domek. Dzieje się tak dlatego, że wobec tego typu inwestycji budowlanych nie ma szczegółowych wytycznych prawnych. Bank nie może w takim wypadku przeprowadzić kontroli ścisłych etapów zakończenia prac budowlanych.

Tak więc, aby uzyskać kredyt na budowę domku letniskowego bank może postawić kredytobiorcy różne wymagania, np. konieczność założenia instalacji elektrycznej bądź zapewnienia bieżącej wody itp. W pełni przystosowany do zamieszkania domek letniskowy to atrakcyjna inwestycja, z której kredytodawca łatwiej może odzyskać pieniądze.

Kredyt hipoteczny na dom letniskowy a kredyt na dom całoroczny

Jak już wspomnieliśmy kredyt hipoteczny na dom letniskowy jest znacznie trudniej uzyskać a to z uwagi na fakt, że nie jest to inwestycja, z której kredytodawca może odzyskać pieniądze. Nie stanowi to dla banku zabezpieczenia, stąd też narzuca on na potencjalnych kredytobiorców szereg dodatkowych obwarowań, które musi spełnić, aby móc ubiegać się o pieniądze. Często wówczas hipoteka bywa ustanowiona na innej nieruchomości, która pozostaje we własności żyranta.

Jakie banki udzielają kredytów na domy letniskowe?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Kredyt na dom letniskowy można uzyskać w następujących bankach, po spełnieniu następujących wymagań:

 • Bank BPS – minimalny wkład własny wynosi aż 40%.
 • Bank Pocztowy – kredyt hipoteczny na dom letniskowy udzielany wyłącznie z okresem spłaty do 15 lat.
 • BGŻ -BNP – kredytowany dom letniskowy musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • Bank BPH – kredytowany dom letniskowy musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • Credit Agriole – minimalny wkład własny wynosi 50%.
 • Deutche Bank – kredytowany dom letniskowy musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • Eurobank – kredytowany dom letniskowy musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • ING Bank Śląski – kredytowany dom letniskowy musi być trwale związany z gruntem i musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • Bank Pekao – kredytowany dom letniskowy musi spełniać wymogi domu całorocznego.
 • PKO BP – minimalny wkład własny wynosi 40%.

Inne sposoby finansowania domu letniskowego

Niezależnie od tego, czy domek letniskowy będzie nam służył tylko w sezonie wakacyjno – urlopowym, czy też ma to być dom całoroczny, co się również zdarza, jego zakup to duża inwestycja. Jest to też spore obciążenie dla domowego budżetu. Jedynym sposobem jego sfinansowania jest więc skorzystanie z własnych oszczędności bądź zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Jeżeli planujesz zakup domku letniskowego na kredyt zawsze możesz skorzystać z pomoc doradcy finansowego, który w sposób rzetelny pomoże Ci załatwić i dopiąć wszelkie formalności z tym związane.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top