Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby dostać kredyt hipoteczny

Opublikowano: 15-09-2013

Działalność gospodarcza, w przypadku starania się o kredyt hipoteczny, nie może być założona „przed chwilą”. Banki, licząc zdolność kredytową przedsiębiorcy”, wymagają, aby prowadził on swój biznes już jakiś czas. O ile w przypadku debetu w koncie firmowym można znaleźć w miarę łatwo banki, które są w stanie zaoferować nowemu przedsiębiorcy pewien limit kredytowy – o tyle już w przypadku kredytów hipotecznych sprawa nie wygląda tak różowo.

Pod kątem minimalnej długości prowadzenia firmy są dwa lata – zdarzają się jednak sytuacje, w których bank akceptuje fakt prowadzenia działalności gospodarczej przez okres jednego roku. Na pewno nie dostaniemy kredytu, jeżeli działalność jest prowadzona krócej niż jeden rok. od tego nie ma wyjątku – nowa firma to dla banku zbyt duże ryzyko. Jak wszędzie, także i tutaj są jednak pewne wyjątki. Dla banków niektóre zawody gwarantują większą wypłacalność klienta – i tak lekarze, stomatolodzy, prawnicy czy rzeczoznawcy moga uzyskac kredyt hipoteczne już w kilka miesięcy od założenia własnej działalności gospodarczej.

Decydując się na usługi doradcy finansowego nie musimy porównywać ofert w wielu bankach – doradca zrobi to za nas. Poza tym za swoje usługi nie pobierze ani złotówki. Jeżeli chcesz zatem zaciągnąć dobry kredyt hipoteczny, a dodatkowo zaoszczędzić czas, który poświęcisz swojej firmie – skontaktuj się z nami.

Warto przy też okazji wspomnieć, że w przypadku działalności gospodarczej prowadzonej za granicą sprawa jest dużo bardziej skomplikowana – banki polskie nie uznają praktycznie w ogóle tego, że ktoś pracuje poza krajem, a w Polsce chce kupić mieszkanie. Bardzo często odrzucane są prośby o kredyt hipoteczny nawet w sytuacjach, gdzie działalność prowadzona jest od lat a przychody są na wysokim poziomie. Nawet stabilność tych przychodów nie potrafi często wpłynąć na bank, aby przyznał kredyt hipoteczny.

Prowadzisz biznes? Zapyta Doradcę o kredyt hipoteczny

Sebastian
Oceń:
Ocena: 4.0/5 (liczba glosow: 1)
Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby dostać kredyt hipoteczny, Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby dostać kredyt hipoteczny, 4.0 out of 5 based on 1 rating Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby dostać kredyt hipoteczny
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *