Lokaty strukturyzowane – definicja i ranking

Lokata bankowa to instrument znany doskonale większości z nas. Ale lokata strukturyzowana – co to jest takiego?

To inwestycja złożona w blisko 85 proc. z bezpiecznych obligacji, zaś w 15 proc. z opcji, czyli bardzo ryzykownego instrumentu, na którym można wielokrotnie pomnożyć kapitał albo stracić wszystko. Pieniądze włożone w obligacje mają za zadanie zarobić tyle, żeby na koniec dać tobie 100 proc. włożonych pieniędzy (stąd gwarancja kapitału).

Na rynku jest coraz więcej rodzajów tych lokat. Na jedne wystarczy wpłacić kilka tysięcy, na inne potrzeba już kilkadziesiąt lub nawet 100 tys. zł.

Cechy lokaty strukturyzowanej to: ochrona kapitału / przy jednoczesnym braku ochrony przed inflacją, szansa na zysk / brak gwarancji zysku oraz z reguły blokada pieniędzy na kilka lat.

Aby wybrać właściwą lokatę strukturyzowaną dla siebie, warto porównać kilka ofert, sprawdzić, w co inwestowana będzie owa “ryzykowna” część i przestudiować Ogólne Warunki, w których zawarta jest polityka inwestycyjna.

Oceń

Kliknij gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował, bądź pierwszy

1 Komentarz

  1. Lokaty
    27/04/2015

    Przy lokatach strukturyzowanych warto upewnić się, czy mamy ochronę 100% wpłaconego kapitału – wówczas w najgorszym razie stracimy tylko na inflacji. Cała sztuka polega na tym, aby wybrać część inwestycyjną która okaże się zyskowna, co niestety nie jest takie proste.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokaty strukturyzowane - definicja i ranking Contact Details:
12 312 02 52 customer service ,
Tel:12 312 02 52 , E-mail: biuro(at)fe24.pl
Scroll to top