Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Inwestowanie w akcje mało popularne

News Opublikowano: 07-10-2016
lojalny klient

Jak czytamy we wrześniu 2016 na portalu Bankier, inwestowanie w akcje nie cieszy się zbyt dużą popularnością w przeciwieństwie do obligacji, na które zapotrzebowanie stale rośnie. Dlaczego akcje nie są chętnie wykupywane przez inwestorów i na rynku debiutuje niewielu nowych emitentów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części wpisu.

Inwestorzy nie chcą kupować akcji

Aktualnie sytuacja na giełdzie nie napawa optymizmem, co przekłada się na niskie oprocentowanie akcji, co z kolei wpływa na nikłe zainteresowanie ze strony inwestujących spółek. Warto wspomnieć, że średnia cena do wartości księgowej za akcję wynosi 0,81, to najniższy wynik w historii działania warszawskiej giełdy.

Przy takiej koniunkturze emisja akcji wiąże się obecnie ze zbyt dużymi kosztami. Tak naprawdę to zamknięte koło, nowe firmy nie decydują się na emisję akcji, a inwestorzy również nie kwapią się do ich wykupu, skłaniając się ku innym produktom jak obligacje skarbowe czy lokaty bankowe.

Jak prognozują rynkowi eksperci, dopóki stopy procentowe nie poszybują w górę i sytuacja na warszawskiej giełdzie nie ulegnie poprawie, nie ma co liczyć na wzrost zainteresowania obrotem akcjami zarówno ze strony emitentów jak i inwestorów. Nie pozostaje nam nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość i obserwowanie rozwoju sytuacji.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *