Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Ile kont osobistych posiadają Polacy?

News Opublikowano: 22-10-2016

Ponad 30,5 miliona kont osobistych posiadają Polacy – wynika z zestawienia przygotowanego przez Bankier.pl i PRNews.pl. Najwięcej kont bankowych obsługują PKO Bank Polski, Bank Pekao oraz mBank.

Najwięcej kont uruchamiają ING, Alior Bank i BZ WBK

Okazuje się, iż czołową trójkę aktywnie goni BZ WBK, który prowadzi zaledwie 10 tysięcy rachunków mniej od mBanku. W drugim kwartale 2016 roku największym zainteresowaniem cieszyła się oferta ING Banku Polskiego, który w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku posiada 220 tysięcy kont osobistych więcej, gdy niewiele nieco mniej klientów zdobył Alior Bank, co przełożyło się na 211 tysięcy kont bankowych. Na trzeciej pozycji plasuje się BZ WBK z 179 tysiącami kont więcej.

13,5 mln klientów korzysta z bankowości internetowej

Dostęp do bankowości internetowej posiada 32,5 miliona klientów, aczkolwiek zaledwie 13,5 miliona klientów aktywnie wykorzystuje jej możliwości. Największym gronem aktywnych użytkowników bankowości internetowej może pochwalić się PKO BP (3,5 mln użytkowników), gdy na kolejnych miejscach plasują się mBank (1,9 mln) oraz ING Bank Śląski (1,8 mln).

Bankowość mobilna nie jest tajemnicą dla 6,3 mln klientów

Z bankowości mobilnej mają okazję korzystać klienci czternastu banków. Wśród nich znalazło się 6,3 miliona aktywnych użytkowników. Tradycyjnie na pierwszym miejscu znalazł się PKO Bank Polski z 1,4 milionem aktywnych użytkowników, który wyprzedza Pekao (1,2 mln) i mBank (1,1 mln). Regularne płatności za pomocą telefonu komórkowego przeprowadza około 155 tysięcy użytkowników.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *