IKZE Generali

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego w Generali to świetny krok w kierunku zabezpieczenia finansowej przyszłości na emeryturze. Okazuje się, iż dzięki regularnym oszczędnościom istnieją duże szanse na to, aby po zakończeniu kariery zawodowej skupić się na realizowaniu planów, które odkładaliśmy przez wiele lat na później. Czasami środki zgromadzone na rachunku IKZE mogą po prostu zapewnić możliwość utrzymania dotychczasowego standardu życia.

Rocznie odłożysz do 4866 zł, uzyskasz zwrot do 1557 zł

Założenie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego zapewnia bardzo wiele korzyści, wśród których plasuje się możliwość uzyskania atrakcyjnej ulgi podatkowej, która będzie uzależniona od wysokości wpłat oraz stawki podatkowej, którą objęty jest klient. Maksymalny zwrot podatku za 2016 rok ma szansę osiągnąć wartość 1557,12 zł, gdy klient kwalifikuje się do drugiego progu podatkowego. Niezależnie od wszystkiego wysokość kwoty wpłat na IKZE w 2016 roku wynosi 4866 zł. Limit wpłat stanowi 120% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Regularne oszczędzanie pozwoli na pokaźny dodatek do emerytury

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Generali udostępnia klientom wygodny kalkulator, w którym wystarczy sprecyzować wysokość wpłat w skali roku, stawkę podatkową, datę urodzenia, zakładaną stopę zwrotu oraz ilość lat, przez które będą realizowane wypłaty środków z Indywidualnego Rachunku Zabezpieczenia Emerytalnego. Okazuje się, iż regularne oszczędzanie, które rozpocznie się w możliwie najmłodszym wieku jest w stanie zagwarantować od kilkuset do kilku tysięcy złotych dodatkowej miesięcznej emerytury w zależności od decyzji podejmowanych przez klienta.

Zalety IKZE w Generali

IKZE w Generali poza coroczną ulgą podatkową pozwala także gromadzić kapitał unikając konieczności uiszczenia podatku od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki. Pieniądze zgromadzone na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego podlegają dziedziczeniu, a klient zyskuje możliwość wskazania spadkobierców w dowolnym momencie. Ponadto nie ma jakichkolwiek przeszkód, aby posiadaczem rachunku IKZE stał się klient zatrudniony na podstawie umowy o pracę bądź prowadzący własną działalność gospodarczą. Konto IKZE w Generali klienci mają szansę zasilać kwotą co najmniej 9 zł miesięcznie, a decyzja o ewentualnej nadwyżce należy wyłącznie do posiadacza rachunku w trzecim filarze.

Wypłacając środki po 65. roku życia zapłacisz 10% podatku

Warto zwrócić uwagę na konstrukcję produktu, ponieważ Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego stanowi dodatkową umowę do ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Przed podjęciem decyzji o założeniu IKZE w Generali klienci powinni zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy, które precyzują sposób działania produktu, a zarazem wskazują opłaty, które mogłyby pojawić się na etapie prowadzenia konta. Właściciele kont IKZE mogą w dowolnym momencie zrezygnować z tej formy oszczędzania, jednak jedyną możliwość stanowi wycofanie wszystkich środków. Więcej korzyści klienci uzyskają wypłacając środki po ukończeniu 65. roku życia, gdy zapłacą ryczałtowy podatek od środków w wysokości 10%.

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top