Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

IKE w ING Banku Śląskim

News Opublikowano: 23-03-2017

Indywidualne Konto Emerytalne to produkt wprowadzony na rynek przez rząd przed kilkoma laty. W marcu 2017 roku swoją ofertę produktową właśnie o IKE postanowił poszerzyć ING Bank Śląski. Przyjrzyjmy się bliżej warunkom, jakie stawia przed przyszłymi posiadaczami IKE ta instytucja finansowa.

IKE ING – podstawowe informacje

Na wstępie wspomnijmy, że osoba, która założy Indywidualne Konto Emerytalne w ramach ING Banku Śląskiego nie musi zasilać rachunku konkretnymi kwotami – wystarczy, że na starcie klient wpłaci 50 złotych, późniejsze wpłaty są już zależne od jego możliwości finansowych i planu. Zgodnie z prawem limit wpłat w trwającym obecnie 2017 roku wynosi 12 789 zł.

Klient może inwestować w dowolne fundusze (posiadacz IKE ING ma do wyboru aż 17 różnych funduszy, zarówno tych pewnych, jak i obarczonych większym ryzykiem), bez płacenia tzw. podatku Belki oraz jakichkolwiek innych opłat.

Czas płynie bardzo szybko, bez względu na to czy zdecydujemy się na opisywany powyżej produkt, czy nie, warto już dziś zastanowić się nad budowaniem dodatkowej, prywatnej emerytury, aby móc w przyszłości godnie przeżyć swoją starość.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *