Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Funduszu z 6 proc. lokatą – BGŻ Optima

News Opublikowano: 13-10-2016
inwestowanie

Klasyczne lokaty nie oferują ostatnimi czasy atrakcyjnych zysków, banki wprowadzają do swojej oferty depozytowej produkty mieszane, które zwiększają szanse na osiągnięcie zadowalających wyników finansowych przez klientów. Przykładowo w październiku 2016 BGŻ Optima wprowadził Fundusz z 6% lokatą na trzy miesiące, zobaczmy co trzeba zrobić, żeby skorzystać z tej oferty i czy w ogóle warto?

Fundusz i lokata 6% – warunki oferty

Średnie oprocentowanie lokat bankowych wynosi obecnie 1,40% – to naprawdę niewiele i nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy tych produktów oszczędnościowych powoli się zniechęcają, szukając innych rozwiązań inwestycyjnych. Odpowiedzią na ich potrzeby wydaje się propozycja BGŻ Optima. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z najnowszej oferty tej instytucji finansowej?

Zainteresowani klienci muszą wykupić jednostki sześciu subfunduszy INVESTORS TFI S.A. (o bardzo zróżnicowanym poziomie ryzyka), takie jak: Investor Zabezpieczenia Emerytalnego, Akcji, Top 25 Małych Spółek, Zrównoważony, Gold Otwarty, Akcji Spółek Wzrostowych), których wartość nie może być mniejsza niż 2000 złotych (to dwa razy więcej niż minimalna wartość lokaty).

BGŻ Optima ma nadzieję, że duet w postaci wysokoprocentowanej lokaty i jednostek TFI przyciągnie spore grono klientów, którzy do tej pory korzystali jedynie z tradycyjnych lokat (jak wiadomo aktualnie bardzo niskooprocentowanych). Czy powrót oferty „Funduszu z 6 proc. lokatą” okaże się sukcesem? Przekonamy się już wkrótce.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *