Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Estoński bank już na polskim rynku

News Opublikowano: 12-04-2017

Estoński bank zadebiutował na polskim rynku i niemal od razu zdetronizował oferty pozostałych instytucji finansowych. O wszystkie produkty można wnioskować online, co jest wygodnym rozwiązaniem dla klientów, którzy mogą wybierać pożyczki, kredyty i lokaty na konkurencyjnych warunkach. Bank działa na podstawie jednolitego paszportu europejskiego, co oznacza, że depozyty gwarantowane są przez estoński odpowiednik BGF.

Czym jest INBANK?

Inbank jest estońską instytucją finansową, która wywodzi się z sektora FinTech. Założony został w 2010 roku na bazie spółki Cofi, a obecnie jego działalność obejmuje rynki Austrii, Łotwy oraz Niemiec. Posiada w Estonii aż 25 proc. udział w sprzedaży kredytów ratalnych oraz 20 proc. udział w sprzedaży kredytów gotówkowych.

Czym różni się Inkbank od innych instytucji działających na polskim rynku?

Zasadniczą różnicą między bankiem działającym w oparciu o przepisy jednolitego paszportu europejskiego jest system gwarantowania depozytów. Gwarantowane są przez odpowiednik polskiego BFG właściwy dla kraju siedziby danego kraju.  W przypadku estońskiego Inbanku jest to Tagatisfond. W obu przypadkach suma gwarancji jest taka sama – depozyty do 100 000 euro na głowę są gwarantowane w całości.

Wysoko oprocentowane lokaty

Co istotne dla samych klientów, to konkurencyjna oferta, w porównaniu z bankami polskimi. Obecnie instytucja finansowa oferuje aż 4 wysoko – oprocentowane depozyty:

  • Lokata 6M – 2,40 proc.
  • Lokata 12M – 2,60 proc.
  • Lokata 24M – 2,80 proc.
  • Lokata 36M – 3,00 proc.

Oferta jest tym bardziej interesująca, że obecnie polskie lokaty są bardzo nisko oprocentowane. 3 proc. lokata na 36 miesięcy jest ofertą bardzo konkurencyjną.

Inbank chce wypełnić lukę pomiędzy bankami a firmami pożyczkowymi działającymi w internecie. Co istotne, nie będzie on oferował kont osobistych, co oznacza, że nie będziemy musięli go zakładać, aby skorzystać z konkurencyjnej oferty depozytów.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *