eKonto mBank

eKonto w mBanku to jeden z ciekawszych produktów na rynku rachunków osobistych, który jest mocno promowany przez tę instytucję finansową od lat. Czy każdy miłośnik bankowości internetowej będzie usatysfakcjonowany po założeniu tego konta? Przyjrzyjmy się z bliska kluczowym parametrom eKonta mBank.

eKonto mBank – darmowe prowadzenie rachunku i wypłaty z bankomatów

Jak zapewne wielu czytelników doskonale wie, mBank to pierwszy w 100% internetowy bank w Polsce, co za tym idzie – jego produkty dostępne są również dzięki temu kanałowi dystrybucji. Pierwszy plus  internetowego rachunku tej instytucji to darmowe założenie (bez względu na wybrany wariant konta) oraz prowadzenie rachunku (dla wersji eKonto standard). Co więcej, internetowe przelewy również nie obciążają kieszeni posiadacza eKonta mBank, choć dodajmy, że 0 zł dotyczy tylko standardowych przelewów – przy wyborze opcji przelewu ekspresowego, bank obciąży nasze konto kwotą 5 złotych.

Analizując dalej podstawowe funkcje rachunku, obsługa karty to koszt 4 złotych, jednak możemy w prosty sposób uniknąć tej opłaty, jeśli w skali miesiąca dokonamy minimum 5 transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości.

Odnośnie korzystania z bankomatów – posiadacze eKonta standard mogą bezprowizyjnie wypłacać środki na kwotę do 100 złotych (w BZ WBK S.A., Planet cash4you, Euronet i eCard). Jednak dosyć niski limit kwotowy, jakim jest 100 złotych można znać za pewien minus tej oferty. Wypłata pieniędzy z zagranicznego bankomatu to każdorazowo koszt 10 zł (co nieco osłabia atrakcyjność tego produktu).

Z pewnością dużym udogodnieniem dla zwolenników e-bankowości jest możliwość zarządzania swoim internetowym kontem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, która jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

eKonto w mBanku również dla młodzieży

Poza wersją standardową rachunku osobistego, mBank oferuje również konto dla młodszych klientów w wieku 13-25 lat. eKonto m, bo tak brzmi pełna nazwa tego produktu jest zupełnie darmowe (podobnie jak jego prowadzenie). Co więcej posiadacz konta młodzieżowego nie poniesie kosztów związanych z wypłatami środków z dowolnych bankomatów w całym kraju.

Ponadto niepełnoletni klienci mają również przywilej korzystania bezpłatnie z karty debetowej. Osoby pełnoletnie (18-25 lat), które otworzą eKonto mBank mogą uniknąć tej opłaty, jeśli w skali miesiąca dokonają przynajmniej 5 transakcji z wykorzystaniem karty płatniczej o dowolnej wartości.

Jak widać internetowe eKonto w mBanku to uniwersalny i bardzo elastyczny rachunek osobisty oparty na uczciwych i całkiem opłacalnych warunkach, z którego mogą skorzystać zarówno nastolatki, jak i bardziej dojrzali klienci. Bez wątpienia jest to produkt godny polecenia.

Oceń

Kliknij gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował, bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eKonto mBank Contact Details:
12 312 02 52 customer service ,
Tel:12 312 02 52 , E-mail: biuro(at)fe24.pl
Scroll to top