Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Drogie konto w PKO BP to już przeszłość?

News Opublikowano: 11-10-2016
konto bankowe

Bogata oferta banków zmusza klientów do poszukiwania najkorzystniejszej dla siebie opcji, a same instytucje finansowe do obniżania kosztów prowadzenia ROR-ów. Podobna zmiana dotyczy banku PKO BP, który udostępnia kilka pakietów rachunków osobistych. Wprawdzie mają one podobny zakres usług i funkcjonalności, aczkolwiek są znacznie zróżnicowane cenowo, stąd też obecnie każdy klient może zmienić pakiet na tańszy za darmo. I tak nasze miesięczne opłaty z 17,90 zł mogą zmniejszyć nawet do 0 zł.

Zmiany w bankach korzystne dla klientów

Co jakiś czas każdy bank wprowadza w swojej ofercie zmiany, aby dopasować się do zmieniających się potrzeb klientów i jednocześnie być konkurencyjny. Bardziej atrakcyjne rachunki mają zachęcić obecnych i potencjalnych klientów do założenia w nim rachunku, bądź też skorzystania z innych usług. Dodatkowo, by dotychczasowi klienci nie uciekali, stosowane są zabiegi mające zniechęcić ich do „przesiadki” do innego banku.

rachunek

Źródło: wyciąg z rachunku banku PKO BP

 

Dotychczas w tabeli opłat i prowizji PKO Banku Polskiego przy pozycji „zmiana rachunku z prowadzonego w ramach wyższego pakietu na niższy pakiet” widniała kwota 50 zł. Była to tak zwana opłata antymigracyjna, niemniej jednak jak się okazuje obecnie nie jest ona naliczana, co oznacza, że wysokie opłaty za prowadzenie ROR mogą zastać zmniejszone, jeżeli tylko zdecydujemy się na zmianę umowy. Jeżeli więc uznamy, że nasze konto jest za drogie, możemy zmienić taryfę na tańszą, zachowując dotychczasowy numer rachunku i wszystkie ustawienia. Taka operacja będzie wymagała wizyty w placówce.

Różnice w kosztach prowadzenia podstawowego konta osobistego dla klienta stałego i nowego
PKO Bank Polski 
Superkonto Konto za Zero
17,90 zł 0 zł za konto i kartę, jeśli klient dokona transakcji na kwotę 300 zł
Razem: 17,90 zł miesięcznie, 214,80 zł rocznie Razem: 0 zł
Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *