Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Dlaczego wnioski kredytowe klientów są odrzucane?

News Opublikowano: 05-10-2016

Istnieje bardzo wiele powodów, przez które banki decydują się na odrzucenie wniosków kredytowych. Część z nich powtarza się niezwykle często, a w blisko 90% przypadków odrzucenie wniosku ma ścisły związek z winą kredytobiorcy, który nie spełnia wszystkich wymagań banku – wynika ze statystyk doradców kredytowych Metrofinance.

Główną przeszkodą jest brak zdolności kredytowej

Podstawowym problemem klientów jest brak zdolności kredytowej, aczkolwiek bardzo często zapędy klientów hamują sami doradcy finansowi, którzy jasno wskazują, iż uzyskanie kredytu na pożądaną sumę jest niemożliwe. Klienci weryfikują wówczas swoje możliwości finansowe, dzięki czemu ich szanse na uzyskanie kredytu stają się zdecydowanie bardziej realne.

Kiepska historia kredytowa

Na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu potrafi stanąć zła historia kredytowa. Z reguły w rachubę wchodzą zobowiązania, które w przeszłości były regulowane z pewnym opóźnieniem, co zostało skrupulatnie odnotowane przez poszczególne instytucje finansowe. Klienci mogą na własną rękę pobrać raport z Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu uzyskają sprawdzone informacje na swój temat.

Nieudokumentowane dochody i komornik „na karku”

Istotnym problemem w uzyskaniu kredytu potrafią być nieudokumentowane dochody, których nie bierze pod uwagę bank na etapie rozpatrywania wniosku kredytowego. Czasami klienci mają kłopot, gdyż ich staż pracy jest zdaniem banku niesatysfakcjonujący. Dużą bolączkę stanowią ewentualne egzekucje komornicze i postępowania układowe, które są prowadzone przeciwko klientowi.

Zawyżona cena nieruchomości to przyczyna wielu odmów

Bardzo wiele banków odrzuca wnioski kredytowe, ponieważ klienci zawyżają wycenę nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Najczęściej skutkuje to koniecznością przeprowadzenia wyceny przez rzeczoznawcę, którego kompetencje są respektowane przez bank.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *