Dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny z doradcą finansowym?

Doradca finansowy oferuje bezpłatne doradztwo finansowe: kredyt hipoteczny, 3 filar. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Duża ilość banków oraz ich szeroka oferta nie ułatwia dokonania dobrego wyboru przez osoby zainteresowane kredytem hipotecznym. Aby wybrać optymalne rozwiązanie należy sprawdzić oferty kilkunastu banków – do tego wiele osób nie wie, że nie można kierować się przy wyborze kredytu mieszkaniowego jedynie jego oprocentowaniem. Oferta banku może być tak skonstruowana, że kredyt z najniższym % będzie suma summarum najdroższym.

Informacje dostępne na stronach banków, np. kalkulator kredytowy, są często niepełne lub ogólnikowe; poza tym oferty zmieniają się obecnie z dnia na dzień. Bank A, który wybraliśmy wczoraj, dzisiaj będzie już drogi, ponieważ bank B wprowadził właśnie promocję na swoje usługi.  Jeżeli dodamy do tego np. taki “drobiazg”, że chodząc od banku do banku i sprawdzając w każdym z nich szybko zepsujemy sobie naszą ocenę w BIKu pojawia się pytanie: “Jak się zatem do tego zabrać we właściwy sposób”?

Odpowiedź jest prosta – najlepiej skontaktować się z doradcą finansowym. Przemawia za tym wiele korzyści, poniżej przedstawię najważniejsze z nich

Korzyści wynikające ze współpracy z Doradcą Finansowym

  1. Niezależność – doradca nie jest powiązana kapitałowo z żadnym bankiem, co sprawia, że nie ma ryzyka “dążenia” do wskazywania oferty własnej firmy.
  2. Duży wybór ofert – ponad dwadzieścia banków to pewność, że będziemy wybierać kredyt spośród wielu ofert.
  3. Oszczędność czasu na etapie wyboru oferty – nie musimy porównywać ofert wielu banków, wczytywać się w regulaminy i niekiedy zawiłe zasady „promocji” bankowych – doradca finansowy zrobi to za nas, zwróci uwagę na ważne kwestie, podkreśli korzyści czy niebezpieczeństwa płynące ze zdecydowania się na konkretną ofertę.
  4. Oszczędność czasu w kolejnym etapie – Doradca załatwia lub pomaga załatwić formalności najpierw związane ze złożeniem wniosku, następnie jego procesowaniem, aż po wypłatę.
  5. Oszczędność środków – doradztwo finansowe w Polsce jest bezpłatne. Skoro zatem ktoś wykonuje za nas pracę, możemy poświęcić zaoszczędzony czas na swoją pracę – albo na spędzenie go w gronie rodziny czy przyjaciół.
  6. Pewność dobrego wyboru – Klienci po samodzielnym wyborze banku nie śledzą już ofert. A tymczasem stosunkowo często wybrany bank okazuje się być, za sprawą konkurencji, nawet po paru dniach … droższy niż bank, odrzucony na etapie weryfikacji ofert. Doradca finansowy śledząc rynek wie natomiast, co nowego się na nim pojaiło – i potrafi, zmieniając nawet w trakcie rozpatrywania już wniosku w danym banku, wybrać dla Klienta optymalne – tzn. lepsze – rozwiązanie. Może też, jeżeli np. różnice w ofertach banków są niewielkie złożyć wniosek równocześnie do kilku banków, aby wybrać optymalną, nie zawsze najtańszą, ofertę
  7. Indywidualna obsługa – Klient kontaktując się z jedną osobą ma poczucie spokoju i bezpieczeństwa

Korzyści jest więcej – we wpisie skupiłem się na tych najważniejszych. Dodam, że niekiedy doradca woli sam wypełnić formularz kredytowy, który Klient tylko podpisuje – osoby, które miały już do czynienia z (niekoniecznie bankowymi) formularzami wiedzą, co mam na myśli :)

Nie wiesz jaki bank oferuje najtańszy kredyt hipoteczny?

Zapytaj Doradcę o najlepszy kredyt hipoteczny

Oceń

Kliknij gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował, bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny z doradcą finansowym? Contact Details:
12 312 02 52 customer service ,
Tel:12 312 02 52 , E-mail: biuro(at)fe24.pl
Scroll to top