Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Darmowe smsKody w BZ WBK tylko do maja

News Opublikowano: 21-12-2016

Banki walczą o klientów, tym bardziej, że zmniejszająca się liczba placówek budzi niepokój. Drobne udogodnienia mają zaradzić trudnej sytuacji instytucji finansowych. W sierpniu Bank Zachodni WBP wprowadził zmiany do swojego taryfikatora opłat i prowizji. Znalazł się tam wówczas zapis o wprowadzeniu opłaty za SMS-y z hasłami jednorazowymi. W banku trwa jednak promocja – kto nie chce, nie musi płacić.

Płatne smsKody

Zmiana taryfikatora opłat i prowizji banku BZW BK wzbudziła kontrowersje wśród klientów. Instytucja wprowadziła wówczas m.in. opłaty za:

  • Prowadzenie konta oszczędnościowego – 1 zł,
  • Szybkie przelewy pay-by-link – 0,50 zł
  • Kody sms

Obecnie za darmo klienci mogą zrealizować pięć przelewów, w których wymagany jest kod sms. Za kolejne muszą zapłacić 0,20 zł. Opłaty tej można jednak uniknąć. Na stronach banku widnieje bowiem regulamin promocji „Bezpłatne smsKody”, która ma obowiązywać do końca kwietnia 2017 roku.

Wyżej wspomniana promocja ruszyła na początku listopada, lecz bank do tej pory się nią nie chwalił. Jak wynika z zapisów regulaminu, z okazji mogą skorzystać wszyscy klienci z dostępem do usług BZWBK24, za wyjątkiem Konta<20, gdzie smsKody i tak są za darmo.

Jak można skorzystać z promocji „Bezpłatne smsKody”

Aby móc skorzystać z promocji wystarczy:

  • Złożyć odpowiednią dyspozycję w placówce bądź przez telefon
  • Wysłać list do banku
  • Skorzystać z formularza reklamacyjnego na stronie internetowej banku lub przez usługę BZWBK24 Internet.

Wprowadzona opłata za SMS-y najwidoczniej mocno zirytowała klientów, ponieważ bank wprowadził ową promocję zaledwie 3 miesiące po niekorzystnej zmianie cennika. Czy wynika ona ze strat jakie ponoszą banki w związku z usługą? Możliwe, ponieważ szacuje się, że wydają one na wysyłkę tego typu SMS-ów nawet 70 mln zł.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *