Czy prowadząc działalność gospodarczą za granicą dostanę w Polsce kredyt hipoteczny

Jeszcze nie tak dawno prowadząc działalność gospodarczą np. w Niemczech kredyt hipoteczny miało się praktycznie „w kieszeni”. Niestety, wraz z postępującym marazmem na rynku banki znacznie zmniejszyły dostępność kredytów hipotecznych tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą swój biznes poza granicami kraju. I często nie liczy się fakt, że biznes prowadzony jest długo, stabilnie, a wielkość dochodów niejednokrotnie znacznie przewyższa osiągany poziom w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce.

Przyznanie kredytu hipotecznego osobie mającej firmę zarejestrowaną za granicą często wymaga dużej dozy cierpliwości oraz … determinacji. Wiele banków przyznaje takie kredyty na zasadzie odstępstwa – co wymaga od osoby zainteresowanej kredytem hipotecznym dużej dozy cierpliwości. Niestety, bardzo często wymaga to przedstawienia takiej ilości zaświadczeń i dowodów na to, że kredyt będzie na pewno spłacany bez problemów – że wiele firm po wstępnych rozmowach z bankami „odpuszcza sobie temat”.

Wynika to często z faktu nieobecności w kraju oraz załatwiania spraw „na telefon”. Tymczasem nasi Doradcy nie tylko wiedzą, jakie bank wziąć pod uwagę, ale także pomagają w formalnościach kredytowych – na początku sprawdzają szanse uzyskania takiego kredytu, zaś po wstępnej, pozytywnej, weryfikacji pomagają skompletować wniosek w wybranym banku.

Prowadzisz firmę za granicą? Zapytaj Doradcę o kredyt hipoteczny

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top