Czy pracując zagranicą dostaniemy w Polsce kredyt hipoteczny

Trudna sytuacja

Dużo Polaków pracuje zagranicą. Po pewnym czasie część z nich postanawia nabyć w Polsce dom czy mieszkanie – i w tym celu myśli o zaciągnięciu kredytu hipotecznego.

Niestety, ale wtedy wiele osób czeka niemiła niespodzianka związana z tym, jak banki podchodzą do dochodów pozyskanych poza granicami Polski. Trudno wielu osobom to zrozumieć, ale w przypadku osiągania dochodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej za granicą jesteśmy na etapie starania się o kredyt hipoteczny praktycznie na straconej pozycjina chwilę obecną tylko fakt posiadania firmy w Niemczech daje nadzieję, że uda się go nam zaciągnąć.

To jedna strona medalu – działalność prowadzona zagranicą. A co z etatami?

Etat a kredyt hipoteczny

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Jeżeli mamy taką sytuację to automatycznie zwiększamy szansę uzyskania kredytu hipotecznego. Trudno powiedzieć, dlaczego banki inaczej podchodzą do osób pracujących na etacie, a inaczej do firm, jednak rzeczywistość na chwilę obecną wygląda w taki, a nie w inny sposób i nie mamy na to żadnego wpływu. Fakt jest jeden – osiąganie przychodów zagranicą z tytułu umowy o pracę w znaczący sposób zwiększa szanse otrzymania kredytu hipotecznego.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że banki policzą nam zdolność kredytową w sposób bardziej rygorystyczny niżby to miało miejsce gdybyśmy pracowali w Polsce – ale to jest chyba oczywiste (zagranicą są wyższe koszty utrzymania) Ważne jest też to, że taki kredyt dostaniemy w walucie kraju, w którym zarabiamy – co jest jednak dobrym podejściem, ponieważ zlikwidujemy negatywny wpływ związany z ryzykiem walutowym.

Procedura załatwiania kredytu w sytuacji, gdy kredytobiorca pracuje zagranicą jest bardziej czasochłonna – trzeba m.in. zadbać o to, aby przygotować odpowiednie zaświadczenia, które często muszą być przetłumaczone notarialnie. Dlatego też warto skorzystać z pomocy Doradcy Finansowego, który pomoże nie tylko w wypełnieniu wniosku, ale i skompletować wymagane załączniki – a potem będzie w kontakcie z bankiem pilnując, aby procedura rozpatrywania wniosku kredytowego przebiegała bez problemów.

Pracujesz zagranicą i myślisz o kredycie? Skontaktuj się z Doradcą[/css_buton]

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top