Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Czy można dostać w Polsce kredyt hipoteczny w złotówkach pracując zagranicą?

News Opublikowano: 11-10-2016

Duża ilość osób zadaje ostatnio pytania jak niżej:

Czy jest szansa na to żeby dostać kredyt na budowę domu w złotówkach jeśli pracuje w Uk

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta – nie ma takiej możliwości, aby zarabiając w walucie obcej wziąć w polskim banku kredyt w złotówkach. Zgodnie z regulacjami jeżeli osoba zarabia zagranicą to w Polsce może liczyć na kredyt tylko w tej walucie, w której dostaje wynagrodzenie.

Jest to zabezpieczenie sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy, aby – w wyniku mocnego osłabienia się waluty, w której zarabia, nie powtórzyła się sytuacja z jak ta w przypadku kredytów w CHF, kiedy to wartość kwoty, pozostałej do spłaty, w wielu przypadkach przewyższa wartość nieruchomości, która jest zabezpieczeniem takiego kredytu.

Aby mieć pewność, że taka sytuacja się nie wydarzy, należy postępować zgodnie z regulacjami i zaciągać kredyty tylko w tej walucie, w której otrzymujemy wynagrodzenie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych stresów i w przyszłości bez problemu sprzedać mieszkanie czy dom, aby zamienić je na większe. Osoby, które w Polsce zaciągnęły kredyt na np. 400 tys. złotych, a w przypadku których, po wzroście kursu franka, wartość kredytu pozostała do spłaty sięgnęła np. 600 tys złotych na pewno nie będą mogły sobie na to pozwolić, stając się niejako „niewolnikiem” swojej nieruchomości.

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *